به گزارش اکوایران، سید احسان خاندوزی به منظور برگزاری کمیسیون مشترک ایران و عراق به عراق سفر کرده است.

همچنین هیأت ایرانی پس از ورود به فرودگاه شهر بغداد مورد استقبال رسمی وزیر تجارت عراق قرار گرفتند.

بر اساس گزارش تسنیم، هیأت بلندپایه اقتصادی ایران شامل مقامات اقتصادی است که جهت برگزاری کمیسیون مشترک ایران و عراق، در این کشور حاضر شده‌اند.

روز گذشته نیز دولت خبر داده بود که برگزاری پنجمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و عراق به ریاست خاندوزی و سخنرانی در این نشست از برنامه‌های این سفر است که در حاشیه این نشست، مذاکرات و دیدارهایی با هدف توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری انجام خواهد شد.

دیدار با نخست‌وزیر، وزیر تجارت و وزیر دارایی عراق نیز از دیگر برنامه‌های وزیر اقتصاد در این سفر است.

خاندوزی در پایان این نشست، سند صورتجلسه کمیسیون مشترک را با همتای عراقی خود «اثیر سلیمان» رئیس عراقی کمیسیون مشترک امضا خواهد کرد.

«علی فکری» رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران و حجت‌الله عبدالملکی دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی و جمعی از مدیران ارشد وزارت اقتصاد نیز در این سفر حضور دارند که مذاکراتی را با طرف عراقی انجام خواهند داد.

معاونان وزیر نفت و راه و شهرسازی، دبیر کمیسیون اقتصادی دولت و شماری از مدیران ارشد وزارتخانه‌های اقتصادی نیز در این سفر، وزیر اقتصاد را همراهی می‌کنند.

وحید جلال‌زاده - رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی - و محمدرضا پورابراهیمی - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس - نیز در این سفر حضور دارند.