به گزارش اکوایران، آمارها نشان می‌دهد برخی بانک‌های کشور در اردیبهشت امسال با خروج سپرده‌ها مواجه شده‌اند، به طوری که 15 هزار میلیارد تومان سپرده از پنج بانک کشور خارج شده و به دیگر بانک‌ها سرریز شده است.

گزارش عملکرد ماهانه بانک‌ها در اردیبهشت امسال نشان می‌دهد از میان 12 بانکی که اطلاعات آنها بر روی سایت کدال منتشر شده، 5 بانک با خروج سپرده و 7 بانک با ورود سپرده همراه بوده است.

از میان 29 بانک کشور تنها بانک‌های پاسارگاد، ملت، اقتصاد نوین، پست بانک ایران، صادرات، کارآفرین، سینا، دی، خاورمیانه، سامان، پارسیان و تجارت نسبت به انتشار گزارش عملکرد ماهانه خود اقدام کرده‌اند.

پاسارگاد، مقصد اصلی سپرده‌های اردیبهشت

بررسی گزارش عملکرد بانک‌های مورد اشاره نشان می‌دهد در دومین ماه امسال، بیشترین ورود سپرده مربوط به بانک پاسارگاد بوده، به طوری که 11.7 همت طی این دوره به مانده سپرده‌های این بانک افزوده شده است.

این افزایش در بخش سپرده‌های قرض‌الحسنه جاری ارزی، سپرده‌های قرض‌الحسنه پس انداز ریالی، سپرده‌های کوتاه‌مدت، سپرده‌های کوتاه‌مدت ویژه، سپرده‌های بلندمدت سه‌ساله و سپرده‌های کوتاه‌مدت ارزی بوده است.

بعد از بانک پاسارگاد، بیشترین ورود سپرده طی اردیبهشت امسال مربوط به بانک‌های ملت و اقتصاد نوین بوده است.

photo_2023-06-26_20-11-21

کوچ سپرده از بانک تجارت

بر اساس گزارش‌ها بیشترین خروج سپرده نیز مربوط به بانک تجارت بوده، بیش از 5 همت در اردیبهشت امسال از میزان مانده سپرده‌های بانک تجارت کاسته شده است. بیشترین خروج سپرده‌ در این بانک مربوط به سپرده‌های قرض‌الحسنه جاری و سپرده‌های کوتاه‌مدت بوده است.

بعد از بانک تجارت، بیشترین خروج سپرده در اردیبهشت امسال مربوط به بانک‌های پارسیان و سامان است که هرکدام به ترتیب با 4.5 و 3.6 همت خروج سپرده مواجه شده‌اند.

همچنین طی دوره مورد اشاره، تغییر قابل توجهی در وضعیت مانده سپرده‌ بانک‌های دی و سامان ایجاد نشده است.