به گزارش اکوایران؛ امروز رئیس‌کل بانک مرکزی در حکمی فرشاد محمدپور را به سمت معاون جدید نظارت بانک مرکزی منصوب کرد.

بررسی منصوبان فرزین در بانک مرکزی نشان می‌دهد که افراد منتخب در جایگاه‌های مهم، اغلب یا سابقه حضور در بانک کارآفرین را داشته‌اند یا آنکه همکاری با ستاد اجرایی فرمان امام را در کارنامه دارند. البته محمدپور که امروز فرزین او را برای نشستن بر کرسی معاونت نظارت بانک مرکزی انتخاب کرده است، سابقه حضور در هر دو را دارد؛ او هم در بانک کارآفرین فعالیت کرده و هم در ستاد اجرایی فرمان امام.

طبق اعلام بانک مرکزی، فرشاد محمدپور معاون جدید نظارت این بانک، پیش از این عضو هیات عامل و معاون توسعه مدیریت و منابع بانک مرکزی بود. او فارغ التحصیل دکترای حسابداری از دانشگاه تهران، مدرس دانشگاه تهران، حسابدار رسمی و کارشناس رسمی دادگستری در شاخه مالی است.

آنچه در انتخاب محمدپور به عنوان معاون نظارت بانک مرکزی نقطه قوت به شمار می‌آید، جوان بودن او است. اما نقطه ضعف این انتخاب فرزین به گواه کارشناسان، به عدم سابقه محمدپور در حوزه نظارتی باز می‌گردد. به باور گروهی از کارشناسان، فرزین فردی را برای نظارت بانک مرکزی انتخاب کرده که هیچ سابقه نظارت بر بانک‌ها را نداشته است. هر چند محمدپور در سمت‌های پیشین موضوع بازرسی و مدیریت ریسک را در محورهای کاری خود داشت اما نظارت در بانک مرکزی با دو محور یادشده متفاوت است. 

محمدپور سابقه در حوزه های مالی، حسابرسی و مدیریتی داشته و قبل از تصدی مسئولیت در بانک مرکزی، عضو هیات مدیره و هیات عامل بانک کارآفرین و معاون مالی و مجامع بانک کارآفرین بوده است.

از دیگر سوابق اجرایی فرشاد محمدپور می‌توان به عضویت در شورای عالی کانون بانک‌ها و موسسات خصوصی، مدیرعامل شرکت حسابرسی تدبیر برتر، رئیس هیات مدیره شرکت های بیمه کارآفرین، حسابرسی تدبیر برتر، گروه مالی کارآفرین و موسسه تامین آتیه کارکنان کارآفرین، عضو هیات مدیره شرکت مشاوره سرمایه گذاری دیدگاهان نوین، هلدینگ فناوری نگاه، خدمات مدیریتی دیدگاهان جاوید، عضو کمیته حسابرسی شرکت بورس تهران، فولاد خوزستان، بانک ملی ایران، پتروشیمی خارگ و ... اشاره کرد.