به گزارش اکوایران؛ مصطفی قمری وفا، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی در شبکه ایکس از افزایش سرانه فروش ارز مسافرتی هوایی از 500 به 1000 یورو خبر داد.

براساس اظهارات قمری وفا، با عنایت به ایام پایانی سال و افزایش تقاضای ارز مسافرتی، در راستای مدیریت بازار ارز و پوشش نیاز ارزی متقاضیان، سرانه فروش ارز مسافرتی هوایی به متقاضیان از ۵۰۰ به ۱۰۰۰ یورو افزایش می‌یابد و از تاریخ ۷ اسفند ۱۴۰۲ اجرایی می‌شود.

به گفته مدیر روابط عمومی بانک مرکزی، مدارک مورد نیاز در ارائه درخواست خرید ارز متقاضیان شامل ارائه گذرنامه معتبر، بلیط مسافرت هوایی و رسید پرداخت عوارض خروج از کشور است.

قمری وفا اعلام کرده که تحویل ارز در درگاه خروجی فرودگاه‌ها به مسافران صورت می‌پذیرد و متقاضیان با ارائه مدارک مورد نیاز می‌توانند به شعب منتخب بانک‌های عامل ملی، ملت و سامان مراجعه کنند. 

قمری وفا

در حالی امروز مدیر روابط عمومی بانک مرکزی از افزایش 2 برابری ارز مسافرتی برای سفرهای هوایی خبر داده که سال گذشته برای مسافران هوایی حداکثر میزان ارز تخصیص یافته 500 یورو بوده است. 

بر این اساس فروش ارز به افراد با سن قانونی کمتر از 5 سال و ایرانیان مقیم خارج از کشور مجاز نیست و فروش ارز مسافرتی حداکثر از هفت روز کاری قبل از تاریخ پرواز مندرج در بلیت مسافران امکان پذیر است.