بورس تهران روز شنبه در اولین روز کاری هفته خود با افت قیممت‌ها مواجه شد به طوری که شاخص بورس تهران افت بیش از 15 هزار واحدی داشت. این در حالی بود که در روزهای انتهایی هفته پیش با وجود نیمه تعطیل بودن، بازار توانست کمی از افت‌های خود را جبران کند اما روز قبل بازار رنگ سبز را از نقشه خود حذف کرد تا تنها رنگ سرخ، رنگ بازار سرمایه ایران باشد.

در گروه سرمایه گذاری‌ها نماد فارس و آریان آن هم تنها با نیم درصد مثبت رنگ سبز را داشتند و در گروه خودرویی نماد خدیزل مثبت بود . برای صنعت بیمه نماد ودانا به صف خرید نشست و برای بانکی‌ها هم، نماد بانک رسالت همچنان رکورد شکنی مثبت می‌کند.

برای بازار  می شود دو سناریوی احتمالی را در نظر گرفت. ابتدا این که بازار دست از هیجان‌های فروش – در rsi زیر 30 واحدی – بردارد و به مسیر صعودی بازگردد و سناریور دوم این که تا تعیین تکلیف شدن بودجه 1402 در این همین محدوده‌ها رنج بازی کند.

روز شنبه هر آنچه که مثبت شده بود را پس گرفت تا سهامداران در دریای خون شنا کنند. افت قیمت کامودیتی‌ها در بازارهای جهانی به همراه عدم دسترسی مناسب به اینترنت و ریسک گریز بودن سرمایه از ریسک های بیرونی همچون مسائل سیاسی و اجتماعی سهامداران را هیجان زده می‌کند و دست به فروش های سنگین می‌زنند به طوری که این مطلب دوباره در بازارهای مالی تداعی می‌شود که افراد از ترس مرگ خودکشی می‌کنند.

پیش بینی بورس

در حال حاضر از منظر تکنیکالی شاخص روی سطح حمایت خط روند کلاسیک است که می تواند آن را نیز به عنوان کف کانال صعودی دانست و بازار روی لبه تیغ حرکت می‌کند.

در صورتی که شاخص این سطح را نیز از دست بدهد کار برای بازار سرمایه بسیار دشوار می‌شود . در مطالب هفته های پیش در مورد سطوح های حمایتی بالاتر صحبت کردیم و عرض شد این سطوح با یک خبر بد از بین می‌روند .

حالا در این نقطه حساس بازار سرمایه قرار داریم و بازار ممکن است با خبر بد دیگری این حمایت را از دست بدهد. اما این خبر بد چه می‌تواند باشد؟

پیش بینی بورس