به گزارش اکوایران؛ نماد های زیادی در طول هفته با افشاء اطلاعات مهم باعث تغییر در روند معاملاتی خود شدند. تعدادی از افشاء ها نیز به دلیل اهمیت کمتر یا تأثیر کمی که بر جریان معاملاتی داشتند، توجه کمتری را به خود جلب کردند. در این گزارش سعی داریم تا اهم این اطلاعیه ها را یادآوری کنیم تا فعالان بازار با شرایط پیش روی نماد ها بیشتر آشنا شوند.

در این هفته بیشترین افشاء را در خبر های مزایده و مناقصه داشتیم. نماد وکار در ارتباط با فروش املاک مازاد بانک کارآفرین به وسیله برگزاری مزایده افشای اطلاعات گروه ب را منتشر کرد. بانک سرمایه نیز به وسیله نماد خود(سمایه) در سامانه کدال اعلام کرد که تعداد 3 میلیارد سهم متعلق به خود (معادل20 درصد) در شرکت تامین سرمایه سپهر از طریق مزایده عمومی واگذار نماید. وگردش نیز در این هفته اعلام کرد که بانک گردشگری قصد واگذاری بخشی از سرمایه گذاری های خود را در سهام شرکت های دیگر از طریق مزایده دارد. وهور نیز طی اطلاعیه ای از واگذاری 24.5 درصد از سهام شرکت مولد نیروگاهی سامان سمنان که یک شرکت سهامی خاص محسوب می شود، از طریق مزایده خبر داد. ثبهساز نیز از یک مناقصه در ارتباط با مشارکت در آماده سازی به منظور احداث مجتمع اقامتی در قالب قرارداد مشارکت مدنی بر روی یک قطعه زمین واقع در استان گیلان افشا سازی کرد. دیگر نماد از صنعت انبوه سازی نماد ثجوان بود که از یک مزایده در 18 مهر ماه افشا سازی کرد که طی این مزایده 16 واحد تجاری و یک واحد اداری به فروش می رسد و نماد تاپیکش هم در همین زمینه در ارتباط با فروش یک ساختمان افشا سازی نمود. نماد توسن و نماد زمین که متعلق به سهام بانک ایران زمین است در اطلاعیه خود در ارتباط با مزایده ملک افشا سازی کردند.

تغییرات نرخ فروش وقرار داد ها نیز در این هفته از توجه بالای فعالان بازار بر خوردار بودند. خریخت در این ارتباط اعلام کرد که ر نرخ محصولات ارسالی به شرکت بهمن موتور 19 درصد رشد نرخ داشته اند. خپویش نیز از همین صنعت اعلام کرد که در تعدادی از محصولات دیجیتالی خود طبق مجوز های صادر شده رش نرخ فروش 14 درصدی داشته است. صنعت دارو سازی در این هفته 3 اطلاعیه مهم در خصوص افزایش نرخ فروش منتشر کرد. نماد دکوثر اعلام کرد که در 8 قلم قرص و کپسول افزایش نرخ 52 درصدی داشته است. دتولید نیز از رشد نرخ فروش تعدادی از محصولات خود خبر داد. دلقما نیز اعلام کرد که در 9 قلم از دارو های خود رشد نرخ 15 درصدی داشته است.

در ارتباط با افشای اطلاعات با اهمیتی که مربوط به انعقاد قرار داد می شود نیز در این هفته گزارش هایی منتشر شده است. کتوسعه در ارتباط با دریافت گواهی کشف محدوده 6287 طلای شمال شرق نیستانک افشا سازی کرد. خدیزل نیز در ارتباط با عرضه 50 دستگاه ام پاور در بورس کالا گفت. وسدید از انعقاد قرارداد به مبلغ 3.5 میلیون یورو در شرکت فرعی پتکو خبر داد و شرکت کی بی سی نیز از قرار داد فروش 119 میلیارد تومانی خود در زمینه مواد اولیه دارویی خبر داد.

پتروشیمی جم دادنامه قطعی دعوی با پتروشیمی مروارید را افشا کرد. بانک آینده نیز از رد شکایت شاکیان خود، علیه بانک افشا سازی کرد. واحیاء نیز از طرح دعوی 800 میلیارد تومانی علیه این شرکت پرده برداری کرد.