به گزارش اکوایران، در معاملات روز چهارشنبه بیست و پنجم آبان ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل 3 هزار و 149 واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و 413 هزار و 573 واحد رسید. 

شاخص هم وزن بورس نیز با صعود هزار و 701 واحدی در سطح 401 هزار و 470 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 47 واحد بالا آمد و در سطح 18 هزار و 478 واحد قرار گرفت. 

تداوم خروج پول حقیقی از بورس

در مجموع معاملات چهارشنبه، ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای هفتمین روز متوالی منفی شد و 202 میلیارد تومان پول حقیقی از بورس خارج شد.

 بیشترین خروج پول حقیقی به سهام شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 31 میلیارد تومان بود. پس از شپنا، نمادهای وبملت (بانک ملت) و شبندر (شرکت پالایش نفت بندعباس) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

بورس

نمادهای رهبر بازار

امروز سبزترین گروه بازار دارویی‌ها بودند. نمادهای «پارسان»، «وغدیر» و «شستا» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل  بورس  داشتند و در مقابل نمادهای «کگل»، «شپدیس» و «وصندوق» بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.  

در فرابورس نیز نمادهای «صبا»، «ددانا» و «پخش» بیشترین تأثیر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «زاگرس»، «غصینو» و «فغدیر» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.  

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خگستر صدرنشین است و شستا و خودرو در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، فرابورس و تلیسه پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.  

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 6 هزار و 696 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزار و 819 میلیارد تومان بود که 27 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.  

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 7 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 92 میلیارد تومان رسید. 

صف‌های خرید و فروش بازار سهام

در معاملات چهارشنبه 93 نماد صف خرید داشتند و 23 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افزایش 78 درصدی به 226 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش 21 درصد کاهش یافت و 205 میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم 86 میلیارد تومان ایستاد. 

در پایان معاملات نماد حتوکا (شرکت حمل و نقل توکا) با صف‌ خرید 13 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از حتوکا، نمادهای شفا (شرکت سرمایه گذاری شفا دارو) و بالاس (شرکت مهندسی ساختمان تأسیسات راه آهن) بیشترین صف خرید را داشتند. 

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

بورس