به گزارش اکوایران و مطابق اطلاعات منتشر شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، با ثبت نام ۴۱۱ هزار و ۱۳۷ سهامدار در سامانه سجام که در ۳ ماه پاییز سال جاری صورت گرفته است، مجموع تعداد ثبت‌نام‌ها در این سامانه با عبور از ۴۲ میلیون نفر به ۴۲ میلیون و ۱۲۷ هزار و ۶۶۴ سهامدار رسید.

بر اساس آمارهای موجود در سومین فصل سال جاری، تعداد ۳۴۷ هزار و ۳۵۷ سهامدار با تکمیل فرایند ثبت نام، نسبت به احراز هویت در سجام اقدام کرده اند که در مجموع از ابتدا تا پایان آذر ماه امسال، ۳۵ میلیون و ۱۰ هزار و ۹۳۵ سهامدار در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) احراز هویت انجام داده‌اند.

شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام کرده که در فصل پائیز سهامداران استان تهران بیشترین تعداد را در میان استان‌های کشور دارند و پس از تهران، خوزستان، لرستان و هرمزگان در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

۱۰ استان که بیشترین تعداد ثبت نامی در سامانه سجام را دارند «تهران با ۷۰۲۳۱ نفر، خوزستان با ۲۵۶۶۰، لرستان با ۲۴۳۲۱ نفر، هرمزگان با ۲۳۰۱۸ نفر، اصفهان با ۲۲۶۰۵ نفر، آذربایجان شرقی با ۲۲۰۲۳ نفر، خراسان رضوی با ۲۰۷۲۶ نفر، گلستان با ۲۰۰۴۶ نفر، فارس با ۱۹۹۶۶ نفر و کرمانشاه با ۱۱۷۱۱ نفر» هستند.