به گزارش اکوایران، در معاملات روز یکشنبه بیست و هشتم آبان ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 2 هزار و 316 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 26 هزار و 262 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 2 هزار و 19 واحد در رقم 703 هزار و 951 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 140 واحدی به رقم 25 هزار و 84 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش 698 واحد به سطح 126 هزار و 946 واحد رسید. 

پنجمین روز خروج سرمایه 

روز یکشنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای پنجمین روز متوالی منفی شد و 22 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد.  

امروز نماد شستا بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 13 میلیارد تومان بود. پس از شستا، نمادهای وسالت، بپاس و قشرین بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای کفرا، ثفارس، فصبا، فزر و ولشرق تعلق داشت.

020828

نمادهای پیشران بازار سهام

امروز فارس، فولاد و اخابر نمادهای قرمزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در مقابل خودرو، شاراک و خساپا از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای وسپهر، فغدیر و آریا بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای فصبا، مارون و مادیرا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد خساپا بیشترین تراکنش را داشت و ثفارس و خگستر در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فصبا، کرومیت و ولشرق بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 15 هزار و 886 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 7 هزار و 408 میلیارد تومان بود که 47 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 20 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 290 میلیارد تومان رسید. 

020828

نمادهای پرمعامله بورس تهران

در معاملات امروز نماد ثفارس بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 87 میلیارد تومان بود. 

پس از ثفارس ، حفارس بیشترین ارزش معاملات را داشت و فولاد رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد فملی و کفرا در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام شستا با تعداد 282 میلیون و 977 هزار و 851 سهم در صدر قرار گرفته است. حفارس در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به کرمان تعلق داشت. دو نماد خساپا و خودرو نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات یکشنبه، 56 نماد صف خرید داشتند و 43 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 5 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 271 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 0.9 درصدی به 316 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

020828