به گزارش اکوایران، در معاملات روز شنبه یازدهم آذر ماه 1402، شاخص کل بورس تهران 27 هزار و 431 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 87 هزار و 777 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش 8 هزار و 73 واحد در رقم 728 هزار و 718 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با رشد 280 واحدی به رقم 25 هزار و 591 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با افزایش هزار و 761 واحد به سطح 130 هزار و 912 واحد رسید. 

ورود سرمایه به بورس

روز شنبه خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار برای دومین روز مثبت شد و 140 میلیارد تومان پول حقیقی به بازار سهام وارد شد.  

امروز نماد وبصادر بیشترین ورود پول حقیقی را داشت که ارزش آن 43 میلیارد تومان بود. پس از وبصادر، نمادهای قصفها، حکشتی، سفارس و خبنیان بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین خروج پول حقیقی به نمادهای وسالت، ذوب، شاوان، شستا و فملی تعلق داشت.

020911

نمادهای پیشران بازار سهام

امروز فولاد، فملی و ومعادن نمادهای سبزپوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در مقابل سدشت، کنور و ثفارس از معدود نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای خاور، انتخاب و آریا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص داشتند و نمادهای تماوند، پارتا و وهور بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد خگستر بیشترین تراکنش را داشت و فولاد و شستا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فصبا، کرومیت و خاور بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 13 هزار و 279 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه هزارو 877 میلیارد تومان بود که 14 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز شامل می‌شود.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش یک درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 6 هزار و 360 میلیارد تومان رسید که دومین رکورد در پاییز امسال است. 

020911

نمادهای پرمعامله بورس تهران

در معاملات امروز نماد خاور بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 141 میلیارد تومان بود. 

پس از خاور، وبصادر بیشترین ارزش معاملات را داشت و خگستر رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد خودرو و بالبر در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام وبصادر با تعداد 530 میلیون و 266 هزار و 53 سهم در صدر قرار گرفته است. شستا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به کرمان تعلق داشت. دو نماد خاور و خودرو نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات شنبه، 72 نماد صف خرید داشتند و 58 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 19 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 286 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 15 درصدی به 467 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

020911