به گزارش اکوایران، در معاملات روز چهارشنبه پانزدهم فروردین ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 5 هزار و 642 واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 250 هزار و 906 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با کاهش 128 واحدی در رقم 759 هزار و 696 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 54 واحدی به رقم 25 هزار و 579 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش 207 واحد به سطح 139 هزار و 437 واحد رسید. 

تداوم خروج پول حقیقی از بورس 

روز چهارشنبه  برای سومین روز خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 284 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد.

امروز نماد خساپا بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 31 میلیارد تومان بود. پس از خساپا، نمادهای خودرو، خگستر، کرومیت و شستا بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای فزر، چکاپا، ستران، سیستم و فسبزوار تعلق داشت.

030115

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فملی، فولاد و نوری نمادهای سبز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در رشد شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای شستا، حکشتی و سدشت از نمادهای قرمز بودند که اثر منفی بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای تجلی، وسپهر و آریان بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای فزر، سپیدار و شگویا بیشترین اثر افزایشی را بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و خودرو و فملی در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز آردینه، خاور و فنر بیشترین تراکنش را داشتند.  

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 21 هزار و 843 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 15 هزار و 298 میلیارد تومان بود که 70 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 20 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 4 هزار و 96 میلیارد تومان رسید. 

030115

پرمعامله‌ترین سهم‌ها

در معاملات امروز نماد ذوب بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 86 میلیارد تومان بود. 

پس از ذوب، فزر بیشترین ارزش معاملات را داشت و خودرو رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد تاصیکو و ثفارس در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام ذوب با تعداد یک میلیارد و 622 میلیون و 283 هزار و 964 سهم در صدر قرار گرفته است. شستا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به خودرو تعلق داشت. دو نماد خساپا و وبملت نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات چهارشنبه، 56 نماد صف خرید داشتند و 36 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 60 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 122 میلیارد تومان افزایش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با کاهش 47 درصدی به 94 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

030115