به گزارش اکوایران، در معاملات روز سه‌شنبه یازدهم اردیبهشت ماه 1403، شاخص کل بورس تهران 12 هزار و 226 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 268 هزار و 845 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش 6 هزار و 18 واحدی در رقم 750 هزار و 804 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 189 واحدی به رقم 25 هزار و 99 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش هزار و 784 واحد به سطح 136 هزار و 606 واحد رسید. 

خروج پول حقیقی از بورس 

روز سه‌شنبه برای سومین روز متوالی خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 379 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. 

امروز نماد فولاد بیشترین خروج  پول حقیقی را داشت که ارزش آن 24 میلیارد تومان بود. پس از فولاد، نمادهای خودرو و زاگرس بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای دعبید، فروژ و فزر تعلق داشت.

030211

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌های بازار سهام

امروز فولاد، فملی، شپنا و شبندر نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای وامید، ملت و فخاس از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای فجهان، خاور و مادیرا بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای ودی، فزر و وپویا نمادهایی هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و فولاد و خزامیا در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز فزر، کرمان و خاور بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 10 هزار و 600 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 3 هزار و 546 میلیارد تومان بود که 33 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با کاهش 13 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 540 میلیارد تومان رسید. 

030211

پرمعامله‌ترین سهم‌ها

در معاملات امروز نماد دکوثر بیشترین ارزش معاملات  بازار سهام  را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 73 میلیارد تومان بود. 

پس از دکوثر، خزامیا بیشترین ارزش معاملات را داشت و فملی رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد فزر و خودرو در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام ذوب با تعداد 730 میلیون و 627 هزار و 517 سهم در صدر قرار گرفته است. شستا در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به کرمان تعلق داشت. دو نماد خودرو و وبملت نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات سه‌شنبه، 55 نماد صف خرید داشتند و 56 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 5 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 150 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 60 درصدی به 319 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

030211