به گزارش اکوایران، در معاملات روز یکشنبه بیست و سوم اردیبهشت ماه 1403، شاخص کل بورس تهران برای دهمین روز ریزش کرد. شاخص 15 هزار و 95 واحد نسبت به روز کاری گذشته پایین‌تر ایستاد و به سطح 2 میلیون و 193 هزار و 188 واحد رسید. 

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با ریزش 4 هزار و 652 واحدی در رقم 728 هزار و 870 واحدی ایستاد. 

شاخص کل فرابورس با افت 191 واحدی به رقم 24 هزار و 433 واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با کاهش هزار و 165 واحد به سطح 132 هزار و 798 واحد رسید. 

خروج پول حقیقی از بورس تهران

روز یکشنبه برای دهمین روز متوالی خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و 176میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شد. 

امروز نماد خودرو بیشترین خروج پول حقیقی را داشت که ارزش آن 18 میلیارد تومان بود. پس از خودرو، نمادهای دامین، خساپا، وطوبی و ثامان بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

در سوی دیگر، بیشترین ورود پول حقیقی به نمادهای توسن، وتجارت، فولاد، خبنیان و ثفارس تعلق داشت.

030223

نمادهای اثرگذار بر شاخص کل بورس و فرابورس

امروز نمادهای فارس، فملی و شپنا نمادهای قرمز پوش بورس بودند که بیشترین اثر را در افت شاخص کل بورس داشتند. در سوی دیگر نمادهای وامید، بسویچ و وتوسم از نمادهای سبز بودند که اثر مثبت بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای بپاس، شگویا و هرمز بیشترین اثر کاهنده را بر شاخص داشتند و نمادهای حسینا، حخزر و بپیوند نمادهایی هستند که اثر افزایشی بر شاخص کل فرابورس داشتند.

در بین نمادهای پرتراکنش بورس امروز نماد ذوب بیشترین تراکنش را داشت و فولاد و خودرو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند. در فرابورس نیز آردینه، فزر و خاور بیشترین تراکنش را داشتند. 

ارزش معاملات سهام 

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به 11 هزار و 154 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 2 هزار و 906 میلیارد تومان بود که 26 درصد از ارزش کل معاملات بازار را در این روز تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 21 درصدی به نسبت روز معاملاتی قبل به رقم 3 هزار و 770 میلیارد تومان رسید. 

030223

پرمعامله‌ترین سهم‌ها

در معاملات امروز نماد دامین بیشترین ارزش معاملات   بازار سهام   را به خود اختصاص داد که ارزش معاملات آن 98 میلیارد تومان بود. 

پس از دامین، وتوسم بیشترین ارزش معاملات را داشت و ثامان رتبه سوم بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد و پس از آن، دو نماد ثفارس و توسن در رتبه‌های بعدی بیشترین ارزش معاملات قرار گرفتند.

در جدول حجم معاملات نیز سهام ذوب با تعداد 879 میلیون و 360 هزار و 333 سهم در صدر قرار گرفته است. وتجارت در رتبه دوم بیشترین حجم معاملات بازار قرار گرفت و رتبه سوم به شستا تعلق داشت. دو نماد وتوسم و خودرو نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین حجم معاملات بازار قرار داشتند.

صف‌های خرید و فروش بورس  

در معاملات یکشنبه، 41 نماد صف خرید داشتند و 79 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 25 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 114 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 43 درصدی به 221 میلیارد تومان رسید.

نقشه بازار سهام بر مبنای ارزش معاملات

030223