به گزارش اکوایران؛ تمدید محدودیت صادرات شکر از سوی دولت هند در حالی اعمال شده که پیش از این و با توجه به کاهش کاشت گندم و برنج در این کشور؛ دولت هند محدودیت های صادراتی نیز برای این دو قلم کالا در نظر گرفته بود. اوایل سال جاری دولت هند از اعمال محدودیت صادرات گندم به دلیل از بین رفتن آن به خاطر افزایش بی سابقه موج گرما و از طرفی افزایش یک شبه و چشمگیر قیمت آن در داخل کشور خبر داد. چندی پیش نیز این کشور ممنوعیت های برای صادرات برنج در نظر گرفت؛ هند به عنوان کشوری که ۴۰ درصد از تجارت برنج در جهان را در اختیار دارد و این محدودیت ها می تواند بازارهای جهانی را تحت تاثیر قرار دهد.  

حال رویترز با استناد به اطلاعیه دولت هند گزارش داده که این کشور که بزرگترین تولیدکننده شکر در جهان محسوب می‌شود، محدودیت صادرات این محصول را یک سال دیگر یعنی تا اکتبر ۲۰۲۳ تمدید کرد.

در اطلاعیه اداره کل تجارت خارجی (DGFT) هند که روز جمعه منتشر شد، آمده است: محدودیت صادرات شکر (شکر خام، تصفیه شده و سفید) از 31 اکتبر 2022 تا 31 اکتبر 2023 یا تا سفارشات بعدی که هر کدام زودتر باشد، تمدید می‌شود. سایر شرایط بدون تغییر باقی خواهند ماند.

در ماه مه، دهلی نو صادرات شکر را تا پایان ماه جاری میلادی برای مقابله با افزایش قیمت‌های داخلی که به دنبال صادرات بی‌سابقه این محصول انجام شد، محدود کرد.