به گزارش اکوایران به نقل از بلومبرگ - توییتر ساعاتی پس از گزارش کاربران در سراسر جهان از اختلال این پلتفرم، مشکلات را حل کرد. این پدیده یکی ا زمهم‌ترین اختلالات از زمان تصاحب ۴۴ میلیارد دلاری ایلان ماسک بود؛ از دست‌رفتن سه‌چهارم نیروی کار این شرکت را می‌توان یکی از عوامل موثر در این اختلال دانست.

داده‌ها نشان می‌دهد که فقط در یک مرحله بیش از ۹۰۰۰ کاربر مشکل دسترسی به این سرویس را گزارش کردند.

کاربرانی از سانفرانسیسکو گرفته تا توکیو و هنگ‌کنگ گفتند که در ورود به حساب کاربری خود با مشکل مواجه شده‌اند. اوایل پنجشنبه در آسیا نیز کاربران با پیام‌های خطای مختلفی مواجه شده‌اند؛ اما تعداد گزارش‌ها تا بعداز‌ظهر به تعداد انگشت شماری رسید.

download

اخراج گسترده کارکنان از زمان خرید توییتر توسط ایلان ماسک، نگرانی‌هایی را در مورد اینکه آیا توییتر می‌تواند فعالیت‌های خود را مثل قبل ادامه دهد یا خیر، ایجاد کرده است. این اختلالات پس از آن رخ داد که تعداد زیادی از کارکنان شرایط ماسک را مبنی بر اینکه باید سخت کار کنند، رد کردند.

ماسک گفت به‌محض پیدا کردن جایگزین از سمت مدیریت کناره‌گیری می‌کند؛ اما همچنان هدایت تیم نرم‌افزار و سرورها را بر عهده خواهد داشت. ماسک گفت تغییراتی را در ساختار سرور توییتر اعمال کرده و این نرم‌افزار زین پس سریع‌تر عمل خواهد کرد.

گروهی از سناتورهای آمریکایی خواستار تحقیقات کمیسیون تجارت فدرال در مورد توییتر شده‌اند؛ این توافق برای بررسی تهدیدات علیه امنیت ملی در توییتر توسط دولت آمریکا انجام خواهد شد.

توییتر در دیگر حوزه‌های قضایی نیز تحت فشار است. تیری برتون، مسئول کمیته بازار داخلی اتحادیه اروپا، ماه گذشته گفت که باید تعداد ناظران بر توییتر در اروپا را افزایش داد.