وزارت صمت همچنان در پاسخ این پرسش که آیین نامه واردات خودرو کجاست اعلام می کند این آیین نامه در نوبت رسیدگی در هیات دولت قرار دارد اما به نظر می رسد برخی نمایندگان تا حدودی از بندهای این آیین نامه مطلع شدند و معتقدند دستورالعمل تهیه شده نه تنها نمی تواند منافع مصرف کنندگان را تامین کند بلکه از به تعادل رساندن بازار آشفته خودرو نیز عاجز است.

امروز ویدویی از جلال رشیدی کوچی نماینده فارس منتشر شد. این نماینده مجلس یازدهم در این ویدیو از آیین نامه واردات خودرو انتقاد کرد. آن طور که رشیدی کچی در این ویدیو می گوید وزارت صمت به دنبال این است تا خودروهایی را از برزیل و هند تحت  عنوان خودروی ارزان یا همان خودروی اقتصادی وارد کند. این عضو کمیسیون امور داخلی مجلس و شوراها تاکید می کند این خودروها در بسیاری از کشورهای دنیا اجازه تردد ندارند اما وزارت صمت قصد دارد تا واردات این خودروها را در دستور کار قرار دهد.

لطف الله سیاهکلی، نماینده مردم قزوین و عضو کمسیون صنایع و معادن نیز دیگر نماینده منتقد آیین نامه تنظیم شده برای ورود خودرو به کشور است. سیاهکلی با اشاره به سقف 20 هزار دلاری برای واردات خودرو و تعرفه 30 درصدی که برای این موضوع پیش بینی شده معتقد است این ها نمی تواند چندان به تنظیم بازار در شرایط فعلی کمک کند.  

این عضو کمیسیون صنایع ادامه می دهد دولت قصد دارد تا خودروهای زیر 10 هزار دلاری را وارد کشور کند، اما این ها دیگر خودرو نیست قورباغه است.

سیاهکلی تاکید می کند با این روش، نه تنها بازار خودرو تنظیم نمی شود بلکه خودروهایی وارد می شود که مردم باید به پراید تعظیم کنند.

مسلم صالحی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در تذکر شفافی در جلسه امروز مجلس گفت آیین‌نامه‌ای که برای واردات خودرو نوشته شده است توهین به شعور نمایندگان و مردم است. این عضو کمیسیون اقتصادی ادامه می دهد عملا رانت و فساد در بحث خودروسازی‌های داخل وجود دارد.  نماینده اقلید معتقد است با آیین‌نامه‌ای که نوشته شده است عده‌ای سوء‌استفاده کرده و برای تثبیت وضعیت موجود تلاش خواهند کرد.

با توجه به این حجم از انتقادها به نظر می رسد وزارت صمت به دنبال این است تا ابتدا مخالفان را قانع کند و در جوی آرام از آیین نامه ورود خودرو به کشور رونمایی کند.