مدیرعامل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی گفت پراید سهمی 41 درصدی در حوادث رانندگی که منجر به پرداخت خسارت از سوی این صندوق شده، دارد.

به گفته مهدی قمصریان از سال ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ خودروی پراید با بیش از ۷هزار پرونده، در صدر خسارات پرداختی صندوق تأمین بوده است.

به گزارش تسنیم مدیرعامل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی همچنین افزود: تعداد پرونده‌هایی که در سال 1400، پراید به‌عنوان خودرو مسبب حادثه در آن نقش داشته است، نسبت به سال 95 حدود 193 درصد افزایش یافته است.

آن طور که قمصریان می گوید بعد از پراید پژو 405 با تشکیل 4 هزار و 210 پرونده پر حادثه ترین خودرو محسوب می شود.

اما بر اساس آمارهای صندوق تأمین خسارت‌های بدنی سمند با فاصله از پژو 405 پراید در جایگاه سوم قرار دارد. پژو پارس نیز با اختلاف اندکی به نسبت سمند در جایگاه چهارم حضور دارد.

مدیرعامل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی می گوید پژو 206 و پیکان نیز با تشکیل هزار و 519 پرونده و همچنین هزار و 6 پرونده در این صندوق جایگاه پنجم و ششم را به قرق خود در آورده اند.

قمصریان تاکید می کند پیکان در حالی در رده ششم پرونده‌های تشکیل‌شده در صندوق تأمین خسارت‌های بدنی قرار گرفته است که خودروهایی چون پژو 405 و پژو 206 و سمند از لحاظ شاخص‌های اعلامی ایمنی، استاندارد بسیار بالاتری از پیکان دارند.

در حالی پراید رتبه اول تشکیل پرونده را در صندوق یاد شده به خود اختصاص داده است که تولید این خودرو از سال 99 به طور کامل متوقف شده است. البته تیراژ تولید بالایی که این خودرو در سال های پیش داشته و همچنین ایمنی پایین این خودرو سبب شده تا همچنان در سرلیست خودروهای حادثه ساز قرار داشته باشد.

مشابه همین وضعیت برای پژو 405 نیز صادق است. این خودرو نیز که تولیدش محدود شده و شنیده می شود تنها مدل گاز سوز آن این روزها در خطوط تولید ایران خودرو برای حضور در ناوگان تاکسیرانی تولید می شود به دلیل تیراژ بالا همچنان حادثه ساز است.

اما نکته قابل توجه حضور پیکان در رده ششم است. تولید این خودرو بیش از 17 سال است که متوقف شده است اما همچنان قربانی می گیرد.