سخنگوی صمت گفت واردکنندگان با برندهایی از خودروسازان ژاپنی، چینی، کره‌ای و اروپایی مذاکره داشته‌اند و این برندهای خودرویی این کشورها جزو محل های ورود خودرو به کشور محسوب می شوند.

آن طور که امید قالیباف می گوید این مذاکرات در رده واردات خودروهای اقتصادی صورت گرفته است.

 قالیباف ادامه داد با رفع اشکالات وارده از سوی مجلس به آیین‌نامه واردات خودرو، ثبت سفارش خودروهای وارداتی به‌زودی آغاز می‌شود.

با توجه به رفع ایرادهای مجلس به نظر می رسد دیگر مساله سد راه واردات خودرو به کشور نباشد مگر اینکه در دقیقه نود چالش تامین ارز و دست انداز بانک مرکزی تمام تلاش های صورت گرفته برای برداشتن قفل از در ورود خودرو به کشور را بر باد دهد.

همچنین سخنگوی صمت با اشاره به ایرادهای مطرح شده از سوی مجلس به آیین نامه اجرایی واردات خودرو گفت بعد از بررسی های کارشناسی ایرادهای طرح شده از سوی مجلس بر طرف و دستورالعمل اجرایی واردات خودرو بار دیگر در هیات دولت طرح و به تصویب هیات وزیران رسید.

قالیباف تاکید کرد به‌زودی ثبت سفارش خودروها آغاز شده و شاهد محقق شدن ورود خودروهای وارداتی به کشور خواهیم بود.

ممنوعیت بیش از چهار سال ورود خودرو سبب شده تا شاهد حضور هیچ محصول وراداتی در بازار نباشیم و بازار به صورت انحصاری در اختیار دو خودروساز بزرگ کشور و همچنین خودروسازان خصوصی قرار داشته باشد.

با توجه به کشورهایی که از سوی سخنگوی صمت به عنوان مبدا ورود خودرو به کشور مطرح شد به نظر می رسد شرکت های وارد کننده مذاکراتی را با کیا، هیوندایی، میتسوبیشی، سوزوکی و شرکت های خودروساز چینی که بیش تر از مسیر همکاری با دو خودروساز بزرگ کشور توانسته بودند محصولات خود را به بازار ایران تزریق کنند، انجام شده و باید منتظر ورود محصولات تولیدی این شرکت ها به بازار کشور باشیم.

در رده قیمتی تا 20 هزار یورویی نیز اخبار رسیده نشان می دهد به احتمال زیاد شاهد ورود دو مدل از محصولات برند هیوندایی، دو مدل از محصولات برند میتسوبیشی، دو مدل از محصولات حاضر در سبد محصولاتی رنو و احتمالاً یک محصول داتسون یا سوزوکی خواهیم بود.