مدیرعامل ایران خودرو از تولید یک محصول شاسی بلند جدید در این خودروسازی خبر داد. آن طور که مهدی خطیبی اعلام کرده است قرار است این خودروی شاسی بلند با همکاری یک برند خارجی تولید می شود.

آن طور که مدیررعامل آبی های جاده مخصوص گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در گام اول قرار است دو هزار دستگاه از این خودرو به صورت قطعات نیمه منفصله (SKD) تولید خواهد شد .

خطیبی درباره وضعیت تولید ری را نیز گفت ری‌را در نیمه‌های سال آینده وارد بازار خواهد شد. این مدیر ارشد خودروساز همچنین از برنامه ریزی شرکت تحت مدیریتش برای رونمایی از محصولی جدید در بهمن ماه سال جاری خبر داد.  

مدیرعامل ایران خودرو می گوید بعد از تولید دو هزار دستگاه از خودروی شاسی بلند به صورت SKD با شریک خارجی برای تولید همین خودرو با قطعات منفصله (CKD) با ظرفیت سالاه 20 هزار دستگاه برنامه ریزی شده است. بر اساس اعلام خطیبی داخلی سازی این محصول در مرحله مونتاژ قطعات منفصله 20 درصد خواهد بود.

مدیر خودروسازی ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص در بخش دیگری از سخنانش از تولید پنج دستگاه ری را خبر داد و گفت این خودروها در رنگ های مختلف تولید و آمده آزمون های جاده است. البته ایران خودرویی ها در حال برنامه ریزی برای تولید نسخه برقی هیمن خودرو نیز هستند.

خطیبی تاکید می کند با برنامه ریزی مدون برای ورود محصولات جدید زمینه برای خروج محصولات قدیمی از خطوط تولید فراهم خواهد شد.

در حالی مدیرعامل ایران خودرو از عرضه یک خودروی شاسی بلند خبر می دهد که پیش تر اخباری در ارتباط با تولید و عرضه هایما S8 از سوی این خودروساز منتشر شده بود. حال مشخص نیست منظور مدیرعامل ایران خودرو از تولید یک شاسی بلند جدید با شریک خارجی همین هایما S8 است یا محصول دیگری در راه است. الیته با توجه به تولید هایما S5 و هایما S7 چنانچه تولید و عرضه هایما S8 را نیز نهایی بدانیم بعید است ایران خودرویی ها محصول شاسی بلند جدیدی را به جز این سه خودروی شاسی بلند به سبد محصولات خود اضافه کنند.