به گزارش اکوایران؛ به گفته فعالان بازار افزایش نرخ دلار بازار این خودروها را هم داغ کرد و موجب شد تا خودروهای ارزان و یا میان رده هم رشد قیمت قابل توجهی داشته باشند.   

رشد قیمت سایپایی‌ها در حالی رقم خورده که به گفته برخی فعالان بازار، پیش از این قشر متوسط جامعه برای خرید خودرو محصولات سایپا را انتخاب می‌کردند، اما در حال حاضر دسترسی به مدل صفر این خودروها هم برای این قشر کمی سخت شده است و با این شرایط بازار خودروهای کارکرده هر روز داغ‌تر می شود. از سوی دیگر رشد قیمت سایپایی‌ها در حالی رقم خورده که از اوایل امسال و با توجه به عدم‌تمدید مجوز تولید خودرو‌‌‌های تیبا، تیبا۲ و ساینا از سوی سازمان ملی استاندارد، شماره‌‌‌گذاری این خودروها متوقف شده است؛ اما قیمت مناسب آنها موجب شد تا همچنان در بازار خواهان داشته باشند، امتیاز مثبتی که با توجه به روند رو به رشد قیمت سایپایی‌ها از این محصولات گرفته خواهد شد. 

براساس ارزیابی بازار امروز «کوییک معمولی» با افزایش 14 میلیونی بیشترین رشد قیمت در بازار را داشت و «شاهین» با رشد یک میلیونی کمترین رشد را به خود اختصاص داد.    

قیمت محصولات سایپا در بازار

خودروهای «شاهین»، «کوییکR» ، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2 معمولی» و «ساینا» محصولاتی هستند که امروز مورد ارزیابی قرار گرفتند.

«شاهین» امروز در بازار با رشد یک میلیون تومان نیم میلیاردی شد. شاهین در یک ماه اخیر به دفعات تغییر قیمت داشت و حتی مرز نیم میلیارد را هم رد کرد، اما هفته گذشته و همزمان با کاهشی شدن قیمت در بازار خودرو شاهد افت قیمت آن و بازگشت به کانال 400 میلیون تومان بودیم که این روند امروز متوقف شد و این خودرو مجدد در جمع نیم میلیاردی‌ها قرار گرفت. 

اما ارزیابی بازار نشان دهنده آن است که امروز «ساینا» با رشد 11 میلیون در بازار 311 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

از سوی دیگر با توجه به رصد بازار می توان گفت «کوییکR» هم در بازار 315 میلیون تومان قیمت گذاری شد و رشدی 13 میلیونی را تجربه کرد و «کوییک معمولی» هم با رشد 14 میلیونی در بازار 311 میلیون قیمت خورد. اما خانواده تیبا هم رشد 10 میلیونی داشتند و «تیبا صندوقدار» در بازار 310 میلیون تومان قیمت خورد و «تیبا 2 معمولی» هم در بازار 314 میلیون تومان دست به دست شد و رشدی 13 میلیونی را تجربه کرد.

سایپا اکو