به گزارش اکو ایران، رییس هیات عامل ایدرو طی حکمی سرپرست مدیریت صنایع خودرویی و ریلی را منصوب کرد.

بابک احمدی در حکم خود به پرویز هاشمی آقاجری از او خواسته تا با برنامه ریزی به‌منظور توسعه و ارتقای فناوری های جدید و نوآوری در صنایع خودرو و ریلی را در دستور کار قرار دهد.

همچنین ماموریت  بررسی و پیگیری اجرای طرح های مشارکتی صنعت خودرو و ریلی با شرکت های بین المللی نیز مورد توجه رییس هیات عامل ایدرو بوده و در حکمی که برای سرپرست مدیریت صنایع خودرویی و ریلی زده، منعکس شده است.

بنابراین سرپرست جدید مدیریت صنایع خودرویی و ریلی باید هم و غم خود را برای تعریف طرح های مشارکتی با شرکت های بین المللی حاضر در زنجیره خودروسازی گذاشته تا بتواند بار دیگر باب مذاکره شرکت های جهانی را با شرکت های خودروساز و قطعه ساز باز کند.

تحریم های صنعت خودرو در سال 97 بازگشت و به مجرد رسیدن تحریم ها، شرکای بین المللی ترجیح دادند تا بازار ایران را ترک کنند.  

بنابراین تحریم ها دامنه حضور شرکت های بین المللی را در زنجیره خودروسازی کشور بسیار محدود کرد. طی مدت زمانی که از بازگشت تحریم ها می گذرد فعالان زنجیره خودروسازی توانسته اند با چند شرکت چینی حاضر در زنجیره خودروسازی همکاری و مراوده داشته باشند.

به نظر می رسد در دور جدید فعالیت سرپرست مدیریت صنایع خودرویی ایدرو نیز همچنان زمینه برای گسترش روابط با شرکت های چینی بیش از سایر شرکت های بین المللی فراهم باشد.

ارتباط با شرکت های خارجی می تواند زمینه را برای رشد زنجیره خودروسازی کشور فراهم کند و منجر به ایجاد تنوع در بازار خودروی کشور شود.

پیش تر محمدرضا شیخ‌عطار عهده دار این مدیریت در ایدرو بود که به‌تازگی از طرف ایدرو به عنوان عضو موظف هیات مدیره در گروه خودروسازی سایپا منصوب شد.

پرویز افشاری آقاجری دارای کارشناسی ارشد مهندسی صنایع است و سال های متمادی در حوزه صنعت خودرو و قطعه سازی فعالیت داشته است. .

ریاست هیات مدیره رینگ چرخ آلومینیومی گسترش گام آفرین، عضویت در هیات مدیره شرکت قوای محرکه پانچ ایران و شرکت گسترش انرژی نوین و مدیرعاملی شرکت فولاد کار سیستم اسفراین، از جمله سوابق کاری افشاری است.

با توجه به سوابق خودرویی افشاری باید دید او چگونه با شرکت های بین المللی حاضر در صنعت خودرو تامل می کند و از رهگذر این تعاملات می تواند طرح های مشارکتی خودرویی را میان شرکت های ایرانی و برندهای جهانی خودروسازی تعریف کند؟