به گزارش اکوایران؛ طی 10 روز گذشته به دفعات شاهد رشد قیمت پرطرفدارهای ایران خودرو در بازار بودیم، اما در این مدت سایپایی‌ها نسبت به افزایش قیمت مقاومت کردند، مقاومتی که امروز شکسته شد.

برخی از فعالان بازار خودرو اعلام قیمت جدید برخی از محصولات سایپا را دلیل رشد قیمت محصولات این شرکت می‌دانند و برخی دیگر معتقدند که رشد نرخ دلار افزایش قیمت سایپایی‌ها در بازار را به همراه داشته است.  

براساس ارزیابی بازار سایپایی‌ها امروز رشد 2 تا 5 میلیونی قیمت داشتند، با این شرایط «شاهین» و «تیبا 2» با افزایش 5 میلیونی در بازار قیمت گذاری شدند و رشد قیمت «تیبا صندوقدار» هم به 3 میلیون رسید، از سوی دیگر «کوییکR» و «ساینا» هم در بازار رشدی 2 میلیونی داشتند.  

قیمت محصولات سایپا در بازار

از سوی دیگر در میان محصولات سایپا امروز قیمت خودروهای «شاهین»، «کوییکR»، «کوییک معمولی»، «تیبا صندوقدار»، «تیبا2 معمولی» و «ساینا» مورد ارزیابی قرار گرفتند. براساس ارزیابی امروز «شاهین» رشد 5 میلیونی را تجربه کرد و در بازار 600 میلیون تومان شد.  

از سوی دیگر براساس رصد بازار «کوییک‌R» هم در بازار امروز رشدی 2 میلیونی داشت و  345 میلیون تومان قیمت خورد، اما «کوییک معمولی» در بازار امروز تغییر قیمت نداشت و  343 میلیون تومانی ماند.

ارزیابی‌ها بازار نشان می‌دهد خانواده تیبا هم امروز رشد قیمت داشتند و با این شرایط «تیبا صندوقدار» در بازار 336 میلیون تومان قیمت گذاری شد و افزایش 3 میلیونی را تجربه کرد و «تیبا 2 معمولی» هم در بازار 341 میلیون تومان قیمت خورد و رشد 5 میلیونی داشت. از سوی دیگر رصد بازار نشان دهنده آن است که «ساینا» هم امروز 353 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و افزایشی 2 میلیونی داشت.

سایپا اکو 22