به گزارش اکوایران؛ شکل کاهشی بازار خودرو پیرو اخبار سیاسی روزگذشته رقم خورد، بطوریکه روز گذشته و با آزاد شدن پول‌های بلوکه شده بازار خودرو پس از دو هفته شکل کاهشی به خود گرفت، روندی که امروز هم ادامه داشت با این تفاوت که امروز دلار جهت خود را در بازار تغییر داد و شکل افزایشی به خود گرفته بود.

تداوم کاهش قیمت در بازار خودرو در حالی رقم خورد که فعالان بازار خودرو چندان به تداوم این کاهش امیدوار نیستند و معتقدند که قیمت این روزها چندان چسبندگی ندارد؛ چرا که در حال حاضر بازار خودرو در انتظار ورود خودروهای واردتی است و ظاهرا ورود این خودروها می‌تواند قیمت خودرو را تثبت کند.

براساس ارزیابی بازار امروز «هایما S5 پلاس» در بازار کاهشی 15 میلیونی داشت و افت قیمت «راناپلاس» به 8 میلیون رسید و به مرز 500 میلیون نزدیک شد. از سوی دیگر «207 پاناروما اتومات» هم با کاهش 7 میلیونی راهی بازار شد. «دنا پلاس توربو اتومات» هم امزو کاهش 6 میلیونی داشت.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «207 پاناروما اتومات»، «هایما S5 پلاس»، «سمند سورن پلاس»، «رانا پلاس»، «دنا پلاس» و «دنا پلاس توربو اتومات» مورد ارزیابی قرار گرفت.

رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است «سمند سورن پلاس» در بازار امروز با کاهش 5 میلیونی در بازار 580 میلیون تومان قیمت خورد، از سوی دیگر «هایما S5 پلاس» هم در بازار امروز یک میلیارد و 205 میلیون تومان قیمت خورد و افتی 15میلیونی را تجربه کرد. ارزیابی بازار نشان می‌دهد «رانا پلاس» هم در بازار امروز افت 8 میلیونی داشت و 502  میلیون تومان قیمت خورد.

براساس ارزیابی‌ها «دناپلاس» هم امروز بدون تغییر 640 میلیون تومان قیمت خورد،‌روندی که «دنا پلاس توربو اتومات» خلاف آن را تجربه کرد این خودرو امروز با افتی 6 میلیونی راهی بازار شد و 806 میلیون تومان قیمت خورد. بررسی‌‌ها نشان می‌دهد امروز پژو «207 پاناراما اتومات» هم امروز افتی 7 میلیونی داشت 780 میلیون تومان  قیمت خورد.  

اکوایران 28