به گزارش اکو ایران، جدیدترین طرح فروش فوق العاده شرکت های خودروساز توسط مکث موتور استارت خورد.

این خودروساز خصوصی در این طرح فروش خود پیکاپ کلوت را با گیربکس اتوماتیک در دسترس متقاضیان قرار داد.

کلوت جز معدود معدود پیکاپ های بازار خودرو است که در دو نسخه هم با گیربکس دستی و هم با گیربکس اتوماتیک روانه بازار خودرو شده است.

مکث موتوری ها در این طرح فروش فوق العاده خود اعلام کرده اند که کلوت را با گیربکس 6 سرعته اتوماتیک به متقاضیان عرضه می کنند.

این پیکاپ در جدیدترین طرح فروش مکث موتور با قیمت یک میلیارد و 950 میلیون تومان عرضه می شود.  بررسی قیمت کلوت اتوماتیک در نیمه اول بهمن سال جاری نشان می دهد این خودرو با قیمت یک میلیارد و 873 میلیون تومان در تیررس خریداران قرار داشت.

بنابراین مکث موتور در دور جدید عرضه کلوت اتوماتیک این خودرو را 77 میلیون تومان گران تر برای متقاضیان فاکتور می کند.

به نظر می رسد دلیل این مساله را باید در افزایش نرخ ارز پرداختی به خودروسازان خصوصی جست و جو کرد.

مشابه همین اتفاق برای دیگر خودروساز خصوصی یعنی خودروسازی بهمن نیز افتاد. بهمن موتوری ها دیگنیتی و فیدلیتی را با قیمت های جدید برای متقاضیان فاکتور کردند.

البته این اتفاق با واکنش خریداران مواجه شد اما بعد از بررسی ها مشخص شد که مدیران بهمن موتور پیش از افزایش قیمت با مدیران صمت و همچنین شورای رقابت برای کسب مجوز وارد مذاکره شده و مجوزهای لازم را اخذ کرده سپس نسبت به افزایش قیمت خودروهای حاضر در سبد محصولاتی خود اقدام کردند.

مدیران مکث موتور در این طرح فروش فوق العاده کل مبلغ خودرو را یکجا از متقاضیان دریافت نمی کنند. بررسی اطلاعات منتشر شده در اطلاعیه فروش کلوت نشان می دهد این خودرو با پیش پرداخت 900 میلیون تومانی عرضه می شود و الباقی قیمت خودرو یعنی مبلغ یک میلیارد و 50 میلیون تومانی همزمان با ارسال دعوات نامه تحویل خودرو از مشتریان اخذ می شود.

به عبارت دیگر می توان گفت این یک طرح پیش فروش خودرو است که با قیمت قطعی در دسترس مشتاقان کلوت قرار می گیرد.

البته این خودرو تنها با دو رنگ سفید و مشکی واگذار می شود. با توجه به تنوع رنگ پیکاپ های موجود در بازار به نظر می رسد مدیران کلوت در عرضه این پیکاپ خود خِسَت به خرج داده اند.

بازه زمانی تحویل پیکاپ کلوت 90 روز کاری بعد ار تکمیل فرآیند ثبت نام و واریز مبلغ پیش پرداخت انجام می شود.

مدیران این خودروساز خصوصی تعهد داده اند چنانچه در موعد وعده داده شده خودرو را تحویل ندهند سالیانه مبلغ 12 درصد از قیمت خودرو را محاسبه و به حساب خریداران واریز می کنند.

متقاضیان توجه کنند واریز مبلغ پیش پرداخت باید از درگاه اینترنتی انجام شود.

مشخص نیست این طرح فروش همانند طرح های پیشین با محدودیت هایی مانند پلاک فعال، تحویل گرفتن خودرو از شرکت های خودروساز ظرف 48 ماه گذشته، روبرو است یا خیر؟

متقاضیان از هشت اسفند 1402 (امروز) تا زمان تکمیل ظرفیت می توانند نسبت به خریداری پیکاپ کلوت اقدام کنند.