به گزارش اکوایران؛ استارت رشد قیمت خودروهای داخلی از روز گذشته زده شد و بررسی بازار نشان می‌دهد امروز بیشتر محصولات ایران خودرو و سایپا با افزایش در بازار  قیمت‌گذاری شدند و برخی از خودروها هم تغییر قیمت نداشتند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد اعلام قیمت کارخانه‌ای تمام محصولات سایپا ویژه اسفندماه ۱۴۰۲ از سوی این شرکت یکی از دلایلی است که موجب شد تا شاهد رشد قیمت خودورهای داخلی در بازار امروز باشیم. به گفته فعالان بازار خودرو قیمت‌های جدید شرکت سایپا رشد قابل توجه داشته و با این شرایط افزایشی شدن قیمت خودروهای داخلی در بازار کاملا طبیعی است.

 در کنار اعلام قیمت‌های جدید که تاثیر مستقیم بر بازار خودرو‌های داخلی داشته است، امروز دلار هم روند افزایشی داشت که این عامل هم می‌تواند بر قیمت داخلی‌ها اثرگذار باشد.

بررسی بازار نشان می‌دهد امروز در میان محصولات ایران خودرو و سایپا «شاهین» در بازار با یک رشد قابل توجه وارد کانال 700 میلیونی‌ها شد و خانواده کوییک که روز گذشته وارد کانال 400 میلیونی‌ها شده بودند به روند افزایشی خود ادامه دادند، بطوریکه «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار افرایشی 22 میلیونی را تجربه کرد. در میان ایران خودرویی‌ها هم امروز «هایماS8» در بازار رشد 20 میلیونی داشت.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو قیمت خودروهای «پژو207 دنده‌ای»، «هایماS8»، «تارا اتوماتV2 »، «پژو 206 دنده‌ای»، «دنا پلاس 6 دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT » مورد ارزیابی قرار گرفت.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، در بازار و نسبت آخرین روز گذشته «پژو 206 دنده‌ای» 580 میلیون تومان  قیمت‌گذاری شد و رشد 5 میلیونی داشت. اما «هایما S8» در بازار یک میلیارد و 910 میلیون تومان قیمت خورد و رشدی 20 میلیونی را تجربه کرد و با این شرایط قیمت این خودرو در دو روز گذشته 50 میلیون گرانتر شد. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد در میان ایران خودرویی‌ها «تارا اتوماتV2» هم910 میلیون قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت.

از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز خانواده دنا با رشد در بازار قیمت‌گذاری شدند، با این شرایط «دنا پلاس 6 دنده توربو» 875 میلیون تومان قیمت خورد و رشدی 2 میلیون تومانی داشت و «دنا پلاس توربو اتومات» هم با افزایش 15 میلیونی در بازار 960 میلیون قیمت‌‌گذاری شد. بررسی‌‌ها همچنین نشان می‌دهد امروز «پژو 207 دنده‌ای» هم در بازار 749 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد تغییر قیمت نداشت.

اکو 8

قیمت محصولات سایپا 

در میان محصولات سایپا قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس ارزیابی قیمت‌ها، «شاهینG» در بازار 715 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و رشد 22 میلیون تومانی داشت. خانواده کوییک هم امروز رشد قیمت داشتند و با این شرایط «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 422 میلیون تومان قیمت خورد و رشد 22 میلیونی داشت «کوییک دنده‌ایS» هم با افزایش 7 میلیون در بازار 412 میلیون تومانی شد. اما خانواده تیبا امروز تغییر قیمت نداشتند و با این شرایط «تیبا صندوق‌دار» امروز 382 میلیون تومان قیمت خورد و «تیبا هاچ بک EX» هم 392 میلیون تومانی شد. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم امروز با رشد 5 میلیونی 415 میلیون تومان قیمت‌‌گذاری شد.

اکوووو8