به گزارش اکوایران؛ بررسی بازار خودروهای داخلی نشان می‌دهد «هایماS8» تنها 10 میلیون تا 2 میلیاردی شدن در بازار فاصله دارد، رشدی که از اوایل هفته جاری استارت آن زده شد.  

فعالان بازار خودرو معتقدند فهرست قیمت‌های اسفند از سوی خودروسازان شوک جدیدی به بازار وارد کرد که این امر هم بر افزایش قیمت خودروهای داخلی اثرگذار بوده است. روز گذشته سایپایی‌ها فهرست جدید قیمت‌های خود را اعلام کرد، بررسی قیمت محصولات این شرکت در اسفندماه نسبت به فهرست قبل روند افزایشی را نشان می‌داد که موجب شد تا شدت رشد قیمت محصولات این شرکت بیشتر شود. امروز ایران خودرویی‌ها هم لیست قیمت کارخانه‌ای جدید خود را اعلام کردند و در اطلاعیه خود به این نکته اشاره کرد که اگر نام خودرویی ثبت نشده به دلیل توقف تولید یا عدم اطلاع رسانی قیمت از سوی خود ایران خودرو است.

رصد بازار خودروهای داخلی نشان می‌دهد امروز در میان ایران خودرویی‌ها «هایماS8» با افزایش 80 میلیونی به یک قدمی 2 میلیاردی شدن نزدیک شد. از سوی دیگر «کوییک دنده‌ایR» هم که در هفته جاری وارد کانال 400 میلیونی‌ها شده بود امروز به روند خود ادامه داد و امروز 430 میلیونی شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو قیمت خودروهای «پژو207 دنده‌ای»، «هایماS8»، «تارا اتوماتV2 »، «پژو 206 دنده‌ای»، «دنا پلاس 6 دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT » مورد ارزیابی قرار گرفت.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، در بازار و نسبت آخرین روز گذشته «پژو 206 دنده‌ای» 580 میلیون تومان  قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. اما «هایما S8» در بازار یک میلیارد و 990 میلیون تومان قیمت خورد و رشدی80 میلیونی را تجربه کرد و به یک قدمی 2 میلیارد تومان نزدیک شد. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد در میان ایران خودرویی‌ها «تارا اتوماتV2» هم 928 میلیون قیمت‌گذاری شد و رشد 18 میلیونی داشت.

از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز خانواده دنا هم با رشد در بازار قیمت‌گذاری شدند، با این شرایط «دنا پلاس 6 دنده توربو» 895 میلیون تومان قیمت خورد و رشدی 20 میلیون تومانی داشت و «دنا پلاس توربو اتومات» هم با افزایش 10 میلیونی در بازار 970 میلیون قیمت‌‌گذاری شد. بررسی‌‌ها همچنین نشان می‌دهد امروز «پژو 207 دنده‌ای» هم در بازار 749 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد تغییر قیمت نداشت.

اکو 9

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس ارزیابی قیمت‌ها، «شاهینG» در بازار 722 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و رشد 7 میلیون تومانی داشت. ارزیابی بازار نشان می‌دهد امروز «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 430 میلیون تومان قیمت خورد و رشد 8 میلیونی داشت و «کوییک دنده‌ایS» هم بدون تغییر در بازار 412 میلیون تومانی ماند. اما خانواده تیبا امروز تغییر قیمت نداشتند و با این شرایط «تیبا صندوق‌دار» امروز 382 میلیون تومان قیمت خورد و «تیبا هاچ بک EX» هم 392 میلیون تومانی شد. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم امروز بدون تغییر در بازار 415 میلیون تومان قیمت‌‌گذاری شد.

اکوووو 9