به گزارش اکوایران؛ ارزیابی بازار نشان می‌دهد هرچند روند رشد قیمت خودروهای داخلی امروز کند شد با این حال برخی از خودروهای پرطرفدار داخلی با افزایش قیمت روبرو شدند، در حالی که برخی دیگر بدون تغییر یا با کاهش قیمت در بازار عرضه شدند.

به گفته فعالان بازار خودرو افت‌وخیز نرخ ارز در بازار آزاد، یکی از عواملی اصلی نوسانات قیمت در بازار داخلی‌ها محسوب می‌شود؛ با توجه به روند بازار خودرو می‌توان گفت صعود دوباره نرخ دلار به کانال جدید در بازار آزاد طی روز گذشته یکی از محرک‌های رشد قیمت در برخی از محصولات بازار خودرو محسوب می‌شود. علاوه بر این عامل نزدیکی به شب عید هم بر سردرگمی قیمتی خودروهای داخلی اثرگذار بوده است.

براساس رصد بازار خودرو می‌توان گفت بیشترین کاهش قیمت در دو روز گذشته به «هایماS8» اختصاص داشته و این خودرو امروز کاهشی 15 میلیونی را تجربه کرد و بیشترین رشد قیمت هم به «دنا پلاس 6 دنده توربو» رسید و این خودرو با افزایش 9 میلیون تومانی در بازار قیمت‌گذاری شد. از سوی دیگر بررسی‌ بازار نشان می‌دهد امروز خانواده پژو تغییر قیمت در بازار نداشتند.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو قیمت خودروهای «پژو207 دنده‌ای»، «هایماS8»، «تارا اتوماتV2 »، «پژو 206 دنده‌ای»، «دنا پلاس 6 دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT » مورد ارزیابی قرار گرفت.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، در بازار و نسبت دو روز گذشته «پژو 206 دنده‌ای» 590 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. «هایما S8» که چند روزی بود برای ورود به کانال 2 میلیاردی‌ها تلاش می‌کرد امروز با کاهش 15 میلیون تومانی از کانال 2 میلیاردی‌ها عقب نشینی کرد و یک میلیارد و 995 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد در میان ایران خودرویی‌ها امروز «تارا اتوماتV2» افت یک میلیونی قیمت داشت و 922 میلیون قیمت‌گذاری شد.

از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز خانواده دنا رشد و کاهش قیمت در بازار داشتند، با این شرایط «دنا پلاس 6 دنده توربو» 909میلیون تومان قیمت خورد و رشدی 9 میلیون تومانی داشت و «دنا پلاس توربو اتومات» هم با افت 10 میلیونی در بازار 980 میلیون تومانی شد. بررسی‌‌ها همچنین نشان می‌دهد امروز «پژو 207 دنده‌ای» هم در بازار 749 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد تغییر قیمت نداشت.

اکووو 15

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس ارزیابی قیمت‌ها، «شاهینG» در بازار 726 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و رشد 6 میلیون تومانی داشت. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد در میان خانواده کوییک امروز شاهد افت قیمت بودیم و «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 429 میلیون تومان قیمت خورد و افتی 6  میلیونی را تجربه کرد و «کوییک دنده‌ایS» هم در بازار 418 میلیون تومانی شد و افت یک میلیونی را تجربه کرد. اما خانواده تیبا امروز رشد 5 میلیونی قیمت داشتند و با این شرایط «تیبا صندوق‌دار» امروز 397 میلیون تومان قیمت خورد و «تیبا هاچ بک EX» هم 387 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم امروز 2 میلیون کاهش قیمت داشت و در بازار 416 میلیون تومان قیمت‌‌گذاری شد.

اکو 15