به گزارش اکوایران؛ بررسی بازار نشان می‌دهد رکوردشکنی قیمتی در بازار خودرو همچنان ادامه دارد. افزایش قیمت خودرو در روزهای پایانی سال روندی طیبعی است، به گفته فعالان بازار خودرو با افزایش تقاضا همه ساله قیمت خودرو در بازار شکل افزایشی به خود می‌گیرد، اما ارزیابی‌ها نشان می‌دهد در سال جاری این رشد در برخی خودروها نمود بیشتری دارد.

به گفته فعالان بازار خودرو نوسانات نرخ ارز یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش قیمت خودرو در ایران است. از سوی دیگر افزایش تقاضا هم با نزدیک شدن به پایان سال بر قیمت پرطرفدارهای داخلی اثرگذار بوده و با توجه به کاهش تولید خودروسازان کاهش عرضه از سوی خودروسازان هم بر رشد برخی از خودروهای داخلی اثرگذار بوده است.

بررسی بازار نشان می‌دهد امروز برخی از خودروهای داخلی رشد عجیب قیمت را تجربه کرده‌اند، برخی بدون تغییر قیمت مانده‌اند و برخی افت قیمت داشته‌اند؛ روندی که از سردرگمی قیمتی در بازار خودروهای داخلی حکایت دارد.

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد امروز نرخ دلار هم نوسان کاهشی داشته است و این عامل هم می‌تواند بر بازار خودرو اثرگذار باشد.

در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «هایماS8» رکوردشکن قیمت در بازار بود و افزایشی 60 میلیونی را تجربه کرد. در میان محصولات سایپا هم امروز ‌ «تیبا هاچ بک EX»  هم در بازار با افزایش 8 میلیونی وارد کانال 400 میلیونی‌ها شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو قیمت خودروهای «پژو207 دنده‌ای»، «هایماS8»، «تارا اتوماتV2»  «پژو 206 دنده‌ای»، «دنا پلاس 6 دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT » مورد ارزیابی قرار گرفت.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، در بازار و نسبت آخرین روز هفته گذشته «پژو 206 دنده‌ای» 590 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. اما «هایما S8» امروز با افزایش 60 میلیونی در میان پرطرفدارهای داخلی رکوردشکنی کرد و 2 میلیارد و 60 میلیون در بازار قیمت خورد. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد در میان ایران خودرویی‌ها «تارا اتوماتV2» هم رشدی 8 میلیونی داشت و 940 میلیون قیمت‌گذاری شد.

از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز خانواده دنا کاهش قیمت داشت و با این شرایط «دنا پلاس 6 دنده توربو» 904 میلیون تومان قیمت خورد و افت 5 میلیونی داشت و «دنا پلاس توربو اتومات» هم با کاهش 3 میلیونی در بازار 980 میلیون تومانی شد. بررسی‌‌ها همچنین نشان می‌دهد امروز «پژو 207 دنده‌ای» هم در بازار 749 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد تغییر قیمت نداشت.

ایران+خودرو+19

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس ارزیابی قیمت‌ها، «شاهینG» در بازار 731 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و رشد یک میلیون تومانی داشت. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد در میان خانواده کوییک امروز شاهد کاهش قیمت بودیم و «کوییک‌R دنده‌ای» با افت یک میلیونی در بازار 428 میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک دنده‌ایS» هم در بازار با کاهش 3 میلیون تومانی 418 میلیون تومانی شد. اما در میان خانواده تیبا امروز رشد قیمت داشتند و با این شرایط «تیبا صندوق‌دار» امروز 395 میلیون تومان قیمت خورد و رشدی 8 میلیونی را تجربه کرد و «تیبا هاچ بک EX» هم با افزایش 8 میلیونی وارد کانال 400 میلیونی‌ها شد و 405 میلیون تومان قیمت خورد. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم بدون تغییر در بازار 420 میلیون تومانی ماند.

ایران خودروووو 19