به گزارش اکوایران؛ ارزیابی‌ها نشان از آن دارد که نیم بیشتر پرطرفدارهای داخلی امروز تغییر قیمت نداشتند و بیشترین کاهش به «هایماS8» رسید.

 فعالان بازار خودرو معتقدند آرامش روزهای اخیر بازار خودرو به روند کاهشی نرخ دلار در روزهای گذشته باز می‌گردد. در روزهای اخیر نرخ دلار شکل کاهشی داشت و این روند به صورت مستقیم بر خودروهای داخلی اثرگذاشت، روندی که امروز و با وجود تغییر نرخ دلار و افزایشی شدن آن همچنان ادامه داشت.

علاوه بر نرخ دلار فعالان بازار خودرو معتقدند نوسان به وجود آمده در بازار موجب شده تا شاهد تداوم سردرگمی در بازار و در نهایت دور شدن هرچه بیشتر خریدارن از بازار خودرو باشیم که این امر هم بر کاهشی شدن و بازگشت آرامش در بازار اثرگذار بوده است.

ارزیابی‌‌ها نشان می‌دهد امروز «هایماS8» در بازار افتی 20 میلیونی داشت و این افت «تارا اتوماتV2» هم با کاهش 8 میلیونی در بازار قیمت‌گذاری شد.

قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو قیمت خودروهای «پژو207 دنده‌ای»، «هایماS8»، «تارا اتوماتV2»، «پژو 206 دنده‌ای»، «دنا پلاس 6 دنده توربو» و «دنا پلاس توربو اتوماتAT » مورد ارزیابی قرار گرفت.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، در بازار و نسبت آخرین روز معاملاتی گذشته «پژو 206 دنده‌ای» 590 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. اما «هایما S8» در بازار 2 میلیارد و 40میلیون در بازار قیمت خورد. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد در میان ایران خودرویی‌ها «تارا اتوماتV2» هم افتی8 میلیونی داشت و 925 میلیون قیمت‌گذاری شد.

از سوی دیگر بررسی‌ها نشان می‌دهد در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز خانواده دنا تغییر قیمت نداشتند و با این شرایط «دنا پلاس 6 دنده توربو» 904 میلیون تومان قیمت خورد و و «دنا پلاس توربو اتومات» هم 990 میلیون تومانی ماند. بررسی‌‌ها همچنین نشان می‌دهد امروز «پژو 207 دنده‌ای» هم در بازار 749 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد تغییر قیمت نداشت.

اکو 21

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس ارزیابی قیمت‌ها، «شاهینG» در بازار 725 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. ارزیابی بازار همچنین از کاهش 3 میلیونی قیمت خانواده کوییک حکایت دارد و با این شرایط «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 425 میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک دنده‌ایS» هم 415 میلیون تومانی شد. اما خانواده تیبا امروز تغییر قیمت نداشتند «تیبا صندوق‌دار» امروز 393 میلیون تومان قیمت خورد و  «تیبا هاچ بک EX» هم 403 میلیون تومانی باقی ماند. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم با کاهش یک میلیونی 418 میلیون تومان قیمت خورد.

ایران خودرو