به گزارش اکوایران؛ ارزیابی بازار نشان می‌دهد محصولات ایران خودرو و سایپا، برخلاف هفته گذشته که شکل نوسانی داشتند، در اولین روز هفته جاری به کاهش و ثبات قیمت متمایل بودند. کاهشی شدن نرخ دلار یکی از دلایلی است که فعالان بازار خودرو افت قیمت پرطرفدارهای داخلی را به آن نسبت می‌دهند. دلار امروز وارد کانال 60 هزار تومان شد و با این شرایط بازار خودرو را از تکاپو انداخت.

بررسی بازار نشان می‌دهد امروز سه خودرو «شاهینG»، «هایماS7» و «دنا پلاس توربو اتومات» بیشترین افت قیمت را داشته‌اند. از سوی دیگر امروز «تارا اتوماتV2» هم افتی هفت میلیونی را تجربه کرد.

قیمت محصولات ایران خودرو

 در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو207 پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت.

بر اساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز در بازار «دنا پلاس توربو اتومات» یک میلیارد و 40 میلیون تومان قیمت خورد و نسبت به آخرین روز هفته گذشته افتی 10 میلیون تومانی داشت. با بررسی بازار می‌‌توان گفت «پژو207 پانوراما اتوماتیک» هم بدون تغییر در بازار 910 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. از سوی دیگر «هایما S7» هم در بازار یک میلیارد و 680 میلیون تومانی شد و در بازه زمانی مورد بررسی افتی 10 میلیونی را تجربه کرد. از سوی دیگر در میان ایران خودرویی‌ها «تارا V2 اتومات» امروز 980 میلیون تومان قیمت گذاری شد و افتی هفت میلیونی را تجربه کرد و «رانا پلاس» هم 633 میلیون تومان در بازار قیمت خورد و افت پنج میلیونی داشت. از سوی دیگر، در میان پرطرفدارهای ایران خودرو امروز «پژو پارسLX» هم در بازار با افت پنج میلیونی، 850 میلیون قیمت خورد.

اکوو 22

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا، امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا صندوقدارSX»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»، «کوییک دنده‌ایS» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

براساس اطلاعات قیمتی کارنامه، امروز «شاهینG» در بازار 745 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و افتی 10 میلیونی داشت. در میان خانواده کوییک هم امروز «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 457 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و افتی سه میلیون تومانی را ثبت کرد و «کوییک دنده‌ایS» هم بدون تغییر در بازار 440 میلیون تومان قیمت خورد. از سوی دیگر، ارزیابی بازار نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم 420 میلیون تومانی شد و تغییر قیمت نداشت. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم امروز 444 میلیون تومان قیمت‌ خورد و کاهش سه میلیون تومانی در بازار داشت. «اطلس» خودرو جدید سایپا هم بدون تغییر در بازار امروز 585 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

اکو 22