به گزارش اکوایران؛ طی روزهای اخیر و با شدت گرفتن تب و تاب انتخابات بازار خودرو شکل انتظاری به خود گرفت، اما در دو روز گذشته این روند در برخی خودورها شکل متفاوت به خود گرفت. به گفته فعالان بازار خودرو در 24 ساعت گذشته بازار شاهد افزایش و کاهش «دنا پلاس توربو اتومات»  بطوریکه بازاریی‌ها از آن با عنوان بازی قیمتی یاد می‌کنند.

از سوی دیگر ارزیابی بازار نشان می‌دهد امروز نرخ دلار هم ثابت بوده، تغییر نرخ دلار یکی از دلایلی است که فعالان بازار تغییر قیمت خودرو را به آن نسبت می‌دهند. از سوی دیگر فعالان بازار خودرو معتقدند با توجه به نبود تقاضا برای خرید و فروش ثبات قیمت در بازار طبیعی است. ارزیابی بازار نشان می‌دهد امروز، «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار رشدی 50 میلیونی داشت و به قیمت 20 خرداد بازگشت، از سوی دیگر امروز در میان محصولات سایپا هم امروز «اطلس» افتی 2 میلیونی داشت. بررسی بازار نشان می‌دهد سایر پرطرفدارهای داخلی و مونتاژی در بازار تغییر قیمت نداشتند.

 قیمت محصولات ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو امروز قیمت خودروهای «دنا پلاس توربو اتومات»، «پژو207 پانوراما اتوماتیک»، «هایماS7»، «تارا اتوماتV2»، «پژو پارس LX» و «رانا پلاس» مورد ارزیابی قرار گرفت.

بر اساس اطلاعات قیمتی کارنامه، «دنا پلاس توربو اتومات» در بازار امروز 990 میلیون  قیمت‌گذاری شد و نسبت به روز گذشته رشدی 50 میلیونی داشت و با این شرایط شاهد رفت و برگشت قیمت این خودرو در 24 ساعت گذشته بودیم. با بررسی بازار می‌‌توان گفت «پژو 207 اتوماتیک» هم 890 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییری نداشت. «هایما S7» هم یک میلیارد و 650 میلیون تومانی ماند. ارزیابی‌ها همچنین نشان می دهد امروز «تارا V2 اتومات» در بازار 925 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد و تغییر قیمت نداشت. «رانا پلاس» هم بدون تغییر در بازار 618 میلیون تومان قیمت خورد. اما در میان پرطرفدارهای ایران خودرو «پژو پارسLX» هم امروز ترمز کشید و  835 میلیون تومانی ماند.

اکو 22

قیمت محصولات سایپا

در میان محصولات سایپا، امروز قیمت خودروهای «شاهینG»، «تیبا هاچ‌بکEX»، «کوییک دنده‌ایR»،«کوییک دنده‌ایS»، «اطلس» و «ساینا دنده‌ایS» مورد ارزیابی قرار گرفتند.

از سوی دیگر امروز «شاهینG» در بازار 720 میلیون تومانی ماند. خانواده کوییک هم امروز   بدون تغییر بودند، با این شرایط «کوییک‌R دنده‌ای» در بازار 441 میلیون تومان قیمت خورد و «کوییک دنده‌ایS» هم 420 میلیون تومان قیمت خورد. ارزیابی بازار همچنین نشان می‌دهد «تیبا هاچ‌بکEX» هم 420 میلیون تومانی شد و تغییر قیمت نداشت. بررسی بازار همچنین نشان می‌دهد «ساینا دنده‌ای S» هم در بازار 429 میلیون تومان قیمت‌ خورد و قیمت «اطلس» هم با کاهش 2 میلیونی در بازار 568 میلیون تومانی شد.

اکووو 22