ایران خودرویی ها تا پایان اولین ماه از فصل پاییز در مجموع بیش از 242 هزار و 200 دستگاه خودرو تولید کردند. اطلاعات منتشر شده این خودروساز در سایت کدال سازمان بورس نشان می دهد در میان محصولات ایران خودرو گروه پژو شامل پژو 206، پژو 207، پژو 405 مدل SLX، پژو پارس بیشترین سهم را از تولید به خود اختصاص داده است. طی هفت ماهی که از سال 1400 می گذرد در مجموع بیش از 159 هزار دستگاه از محصولات حاضر در گروه پژو در خطوط تولید این خودروساز تکمیل شده است. به عبارت دیگر درصد تولید گروه پژو از کل تولید حدود 66 درصد است.

دو محصول دیگر یعنی گروه سمند و دنا، هر کدام حدود 13 درصد از تولید کل ایران خودرو تا پایان مهر ماه را به خود اختصاص دادند.

خودروساز ساکن کیلومتر 14 جاده مخصوص در بازه زمانی یاد شده حدود 30 هزار و 800 دستگاه انواع سمند شامل سمند LX، سمند LX با موتور EF7، سمند سورن ELX و سمند سورن ELX پلاس تولید کردند.

غول آبی جاده مخصوص طی 7 ماهه 1400 در مجموع حدود 29 هزار و 200 دستگاه انواع دنا شامل دنا معمولی، دنا پلاس، دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس دستی، دنا پلاس با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک تولید کردند.

رانا محصولی که ایران خودرو به تازگی حساب ویژه ای روی آن باز کرده نیز در پایان مهرماه امسال بیش از 16 هزار و 900 دستگاه تولید شد. تولید این تعداد رانا سهمی حدود 6 درصدی از کل تولید ایران خودرو محسوب می شود. تولید رانا معمولی در خطوط تولید این خودروساز متوقف شده اما شاهد هستیم که غول آبی جاده مخصوص تمرکز خود را روی دو مدل دیگر یعنی رانا پلاس و رانا با گیربکس 6 سرعته دستی قرار داده است. رانا با گیربکس 6 سرعته دستی به تازگی به سبد محصولاتی این خودروساز اضافه شده است.

هایما تنها محصول مونتاژی ایران خودرو نیز در بازه زمانی یاد شده بیش از 3 هزار و 200 دستگاه تولید شد و سهمی حدود 1 درصد از تولید کل را به خود اختصاص داد.

ایران خودرویی ها تا پایان هفتمین ماه از سال جاری تولید هر دو مدل S5 و S7 را در دستور کار داشتند. اما سهم تولید هایما S7 بیش از هایما S5 بوده است.

تارا محصول نوبرانه ایران خودرو نیز سهم مشابهی هایما از کیک تولید ایران خودرو را به خود اختصاص داد. ایران خودرویی ها تا پایان مهر ماه 1400 در مجموع نزدیک به سه هزار دستگاه انواع تارا شامل تارا با گیربکس دستی و تارا با گیربکس اتوماتیک را در خطوط تولید خود نهایی کردند.