به گزارش اکوایران؛ محمد مصدق، معاون اول قوه قضائیه امروز یازدهم آبان در گفتگو با خبرنگاران در مورد تعداد دستگیر شدگان تجمعات اخیر  گفت: در مورد تعداد دستگیر شدگان اطلاعی ندارم، ولی بیش از ۹۰ درصد کسانی که دستگیر شدند، بعد از ۲۴ ساعت آزاد شدند.

او افزود: کسانی که به صورت مسلح در ناآرامی‌های اخیر دستگیر شدند، جلسات محاکمه آنها به صورت علنی منتشر و اطلاع‌رسانی می‌شود.

 ایسنا به نقل از مصدق درباره حادثه حرم شاهچراغ نوشت، برای عملیات این حادثه دو نفر باهم آمده بودند که یک نفر وارد حرم شده بود و نفر  دیگر جدا شده بود که شاید همه کاره نفر دوم بود که دستگیر شد. بعد از دستگیری نفر دوم با اطلاعاتی که داد،  ۵ الی ۶ نفر در این خصوص که مطلع بودند، دستگیر شدند و تحقیقات ادامه دارد.

معاون اول قوه قضاییه درباره دادگاه مفسدان اقتصادی نیز گفت: بسیاری از مطالب را نمی‌توانیم بگوییم، گاهی اوقات فردی را دستگیر می‌کنیم و در همان روز نخست با یک مصاحبه فردی که مسئولیتی هم ندارد، حکم اعدام او در اذهان عمومی صادر می‌شود. اما با بررسی پرونده می‌بینیم که هیچ مستنداتی وجود ندارد  و فرض کنید پس از مدتی مجازات  ۱۰ سال زندان برای این فرد صادر می‌شود و  مردم با این حکم قانع نمی‌شوند؛ بنابراین  با انتشار خبر نادرست مردم دچار تشکیک می‌شوند.

او درباره سامانه هوشمند ارجاع  توضیح داد: دیروز جلسه‌ای با متولیان امر داشتیم و براساس اطلاعاتی که از  دادگستری‌ها داشتیم و  اقداماتی که  انجام دادیم به صورت نمونه در دو استان آن را پیاده و اجرایی کردیم و تصمیم داریم در کل دادگستری‌ها آن را انجام دهیم و  دیگر با این سامانه یک پرونده که بلا ارجاع مانده باشد، نداریم.