به گزارش اکوایران، درحاشیه نشست هفتگی دولت، امروز 18 آبان برخی از اعضا به سؤالات خبرنگاران پاسخ دادند، در ادامه برخی از اظهارات اعضا کابینه را بخوانید.

میثم لطیفی رییس سازمان امور اداری و استخدامی: امروز اصلاحیه ماده ۸۷ قانون خدمات کشوری را پیشنهاد دادیم که بر اساس آن وضعیت تعطیلات و روزهای کاری آخر هفته مشخص شد. در این لایحه ساعت کاری در سراسر کشور از ساعت ۸ تا ۱۶:۳۰ می‌شود. درضمن  پنجشنبه و جمعه کارکنان ادارات دولتی تعطیل خواهند شد. اما برای بیمارستان‌ها و حوزه‌های پشتیبانی مثل اماکن بهزیستی، بانک‌ها، اماکن ورزشی و واحدهای نظامی قانون مثل سابق است. بی‌شک بعد از تصویب این لایحه از سوی مجلس این قانون اجرای می‌شود.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد: باتوجه به اینکه در بیانیه وزات اطلاعات تلویزیون « ایران اینترنشنال» یک سازمان تروریستی است؛ افرادی که با این رسانه و سایر رسانه‌های تروریستی همکاری می‌کنند، حتما با محرومیت و مجازات مواجه می‌شوند.

علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی: بانک مرکزی دنبال ایجاد آرامش در بازار ارز است و سیاست‌های لازم را اتخاذ کردیم.

مسعود میرکاظمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه: طی هفته آتی لایحه بودجه را تقدیم دولت می‌کنیم. امسال هیچ افزایش قیمتی برای حامل‌های انرژی نداریم و در بودجه سال آینده هم چنین افزایشی در نظر نگرفته‌ایم.

حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان: ما اصلا رفتارهای برخی ورزشکاران را نمی پسندیم. ما ورزشکاران خود را زیر پرچم کشورمان دوست داریم و امیدوارم رفتارهای خوب همکارانم با ورزشکاران ادامه یابد. یکی از ورزشکاران خانم در رشته اسکیت در خارج از کشور حاضر شده و گفته شده که عضو تیم ملی است که ما اصلا کار وی را تایید نمی‌کنیم. تیم ملی بانوان در رشته‌های مختلف حجاب مصوب دارد.

سیداحسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی: به جای اینکه حرف از اختلاف بین قوا گفته شود، کمک شود تا لایحه دوفوریتی که در آذر 1400 در خصوص اموال تملیکی از دولت به مجلس ارسال شد، اعلام وصل شود. این لایحه دوفوریتی می‌بایست ظرف 72 ساعت بررسی می‌شد، اما 300 روز گذشته و اعلام وصول نشده است.

سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی: در دو سه هفته گذشته بخشی از مطالبات سازمان تامین اجتماعی تقریباً نزدیک به 110 هزار میلیارد تومان از دولت و سهام شرکت‌ها واگذار شد.

جواد اوجی، وزیر نفت: به سمت تولید بنزین و گازوئیل یورو ۵ می‌رویم و همچنین برای افزایش کیفیت گازوئیل، ۷۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری انجام شده است.