به گزارش اکوایران، با اعلام نتایج اولیه انتخبات میان‌دوره‌ای در آمریکا دستیار سابق ترامپ گفت: «شب گذشته بزرگترین شاخصی بود» که مشخص می‌کند ترامپ نباید نامزد حزب جمهوری خواه در سال 2024 باشد.

سارا متیوز، دستیار سابق ترامپ می‌گوید روند انتخابات 2022 نشان می‌دهد که دونالد ترامپ هزینه کرسی‌هایی را که جمهوری‌خواهان در آن  می‌توانند برنده شوند، بالا می‌برد. در آستانه برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای، جمهوری خواهان امیدوار بودند  اکثریت قاطع مجلس نمایندگان را به دست آورند. با این حال، از صبح چهارشنبه تاکنون نتایج هنوز ناروشن است و کنترل کنگره همچنان در تعادل نزدیکی میان دو حزب قرار دارد.

متیوز، معاون سابق سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید در دوره ریاست جمهوری ترامپ، گفت: «من فکر می کنم دیشب بزرگترین شاخصی بود که نشان می داد دونالد ترامپ نباید نامزد جمهوری خواهان در سال 2024 باشد. او با تقویت نامزدهای بی‌کیفیت، باعث از دست رفتن چندین کرسی برای جمهوری‌خواهان شد».

وی افزود: «شما تورم بی‌سابقه‌ای دارید، ترس از جرم و جنایت افزایش یافته، بدترین بحران مرزی در تاریخ را داریم، عملکرد رئیس‌جمهور نیز محبوبیت بسیار پایینی دارند و هنوز جمهوری‌خواهان ضعیف ظاهر می‌شوند. و این تا حد زیادی به دلیل نامزدهایی بود که ترامپ از آنها حمایت کرد. من فکر می‌کنم این درس‌هایی برای جمهوری‌خواهان دارد که الف، ترامپ یک برنده ملی نیست، و ب، کیفیت نامزدها مهم است.»

پیش از این هری انتن، تحلیلگر سی‌ان ان هم این مسئله را از طریق آمار توضیح داد و با اشاره به محبوبیت 39 درصدی ترامپ گفت: «دونالد ترامپ سیاستمداری محبوب نیست». انتن توضیح داد افرادی که دیدگاه نامطلوبی نسبت به ترامپ داشتند، مجاب شدند که در این انتخابات به دموکرات‌ها رأی دهند و افرادی هم که دو سال به بایدن رای داده‌اند، از نامزدهای دموکرات مجلس نمایندگان حمایت کردند.