به گزارش اکوایران، جمهوری خواهان مجلس نمایندگان نام جو بایدن و 42 کارمند فعال در کاخ سفید را ثبت کردند تا سال آینده، زمانی که حزبشان کنترل مجلس را به دست آورد، از آنها بخواهند برای شهادت حاضر شوند.

در نامه 18 نوامبر خطاب به ران کلین، رئیس کارکنان کاخ سفید و دیگر مقام های ارشد دولت بایدن، 19 عضو جمهوری خواه کمیته قضایی مجلس نمایندگان اعلام کردند که در باب مسائل مرتبط با امنیت مرزها، تهدید هیئت مدیره مدارس و ادعاهای جانبدارانه در باب اف بی آی و وزارت دادگستری نیاز به شهادت آنها دارند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، جمهوری خواهان به رهبری جیم جردن، رئیس جدید کمیته در نامه ای برای کلاین نوشتند ما به همکاری بی قید و شرط شما برای تعریف کمیته و ارائه شهادت، نیاز داریم. همزمان نامه های مشابهی به مریک گارلند، دادستان کل ایالات متحده و کریستوفر رای ، رئیس اف بی آی، الخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی و میگل کاردونا، وزیر آموزش و پرورش کابینه بایدن ارسال شد.

 این نامه ها نخستین درخواست کمیته قضایی مجلس نمایندگان برای شهادت از زمانی است که جمهوری خواهان اختیار کنگره را در دست گرفتند.به گفته قانونگذاران شهادت ها می توانند در جلسه های استماع رونویسی شوند.

 جردن، محافظه کار تندرو و متحد سرسخت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت که ادعای سوگیری سیاسی در ارتباط با اف بی آی و وزارت دادگستری محور اصلی تحقیقات خواهد بود.

ترامپ در دورانی که دموکرات ها اکثریت کرسی های سنا و مجلس نمایندگان را در اختیار داشتند استیضاح شد، یک بار به اتهام فشار به ولودمیر زلنسکی به واسطه تحقیق درباب فعالیت های هانتر بایدن پسر رئیس جمهوری پیش از انتخابات ریاست جمهوری 2020 و بار دیگر به دلیل حمله 6 ژانویه 2021 به ساختمان کنگره امریکا.

جمهوری خواهان که از توقیف اسناد طبقه بندی شده در خانه ترامپ واقع در فلوریدا در ماه اوت خشمگین شده اند، دولت بایدن را به سیاسی کردن اف بی آی و وزارت دادگستری متهم می کنند.به گفته آنها مجریان قانون ایالات متحده والدین بچه هایی که با تزریق واکسن کووید 19 مخالف بودند را هدف قرار داده و بایدن را مسئول سیل مهاجران در سراسر مرز ایالات متحده و مکزیک می دانند.

روز پنجشنبه، رئیس جمهوری خواه کمیته نظارت و اصلاحات نمایندگان گفت که هیئت تحت رهبری اش تحقیق درباره معاملات تجاری بایدن و خانواده اش را در اولویت اصلی خود قرار می دهند. انتظار می رود تحقیقات قوقه قضائیه و نظارت از جمله تحقیقات جمهوری خواهان درباره بایدن و دولت او در سال اینده باشد. فهرست موضوعات تحقیقاتی دیگر عبارتند از چین، منشا همه گیری کووید 19 و خروج ناگهانی و پر تنش نیروهای امریکایی از افغانستان بنا به خواست بایدن رد اوت 2021 خواهد بود.