به گزارش اکوایران، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین و مذاکره‌کننده ارشد روسی حاضر در مذاکرات احیای برجام در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: «آقای بورل گفته که برجام جایگزینی ندارد. مخالفت با آن دشوار است. اما سوال اینجاست که آیا فرانسه، آلمان و انگلیس به عنوان مشارکت‌کنندگان در مذاکرات وین، با آقای بورل هم‌نظرند؟ هنوز مشخص نیست. همه آنها همچنان سکوت کرده‌اند».

پیش از این جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا که به تازگی در حاشیه کنفرانس بغداد2 در امان، پایتخت کشور اردن با حسین امیر عبداللهیان، وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی دیدار داشته، در اظهارنظری در این زمینه گفته بود: «وقتی صحبت از عدم اشاعه هسته‌ای می شود، هیچ جایگزینی برای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) وجود ندارد و کسانی که غیر از این فکر می کنند به سادگی خودشان را گول می زنند».

او در ادامه افزود: «به همین دلیل است که من به عنوان هماهنگ کننده، به کار در جهت احیای برجام بر اساس نتایج مذاکرات وین ادامه می دهم. در این مورد با امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران صحبت کردم. من همچنین تاکید کردم که احیای برجام در خلاء استراتژیک اتفاق نمی افتد. این بخش، بخش کلیدی، از یک تصویر گسترده تر است».