به گزارش اکوایران، ماه‌هاست که ترامپ می‌گوید که در مناظره چهارشنبه‌شب میلواکی در ایالت ویسکانسین شرکت نخواهد کرد. به نوشته رویترز، ترامپ استدلال می‌کند که با توجه فاصله بسیار زیادش با سایر نامزدها، منطقی نیست که با شرکت در مناظره، به رقبای جمهوری‌خواهش فرصت حمله علیه خود را بدهد.

روز یکشنبه، نظرسنجی سی‌بی‌اس نشان داد که او کاندیدا مطلوب ۶۲ درصد از رأی‌دهندگان است و نزدیک‌ترین رقیبش ران دسنتیس، فرماندار فلوریدا تنها ۱۶ درصد حمایت دارد. سایر نامزدهای انتخابات درون‌حزبی جمهوری‌خواهان نیز کمتر از ۱۰ درصد به خود اختصاص داده‌اند.

ترامپ در شبکه اجتماعی خود به نام Truth Social گفت: «مردم می‌دانند که من کی هستم و چه کارنامه موفقی دارم. بنابراین من در مناظره شرکت نخواهم کرد».

نیویورک تایمز گزارش داد که ترامپ مصاحبه‌ای ضبط‌شده با تاکر کارلسون، مجری سابق فاکس نیوز که انتظار می‌رفت روز چهارشنبه در فضای مجازی منتشر شود، انجام داده است. هنوز مشخص نیست که مصاحبه با کارلسون در کدام پلتفرم قرار خواهد گرفت.

غیبت ترامپ در مناظره این هفته می‌تواند به این معنی باشد که دسنتیس کانون حملات سایر نامزدهایی خواهد بود که به دنبال قرارگرفتن به جای رئیس‌جمهور سابق هستند. برنده رقابت نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات نوامبر ۲۰۲۴ به مصاف جو بایدن دموکرات خواهد رفت.

اندرو رومئو، سخنگوی ستاد انتخاباتی دسنتیس گفت که فرماندار فلوریدا مشتاق است در میلواکی حضور داشته تا دیدگاه خود برای ریاست‌جمهوری را به اشتراک بگذارد. رومئو شبکه اجتماعی در ایکس که قبلاً به عنوان توییتر شناخته می‌شد، گفت: «نامزدی حق هیچ‌کس نیست، از جمله دونالد ترامپ. او باید حضور پیدا کرده و آن را کسب کند».

در جدیدترین نظرسنجی رویترز/ایپسوس که در این ماه منتشر شد، ترامپ ۴۷ درصد از آرای جمهوری‌خواهان را در سراسر کشور در اختیار داشت و دسنتیس با کاهشی ۶ درصدی نسبت به جولای، تنها ۱۳ درصد کسب کرد. هیچ‌یک از نامزدهای دیگری که قرار است در این مناظره شرکت کنند، نتوانسته‌اند حمایت دو رقمی کسب کنند.