به گزارش اکوایران، ولادیمیر پوتین بعد از سفر به چین حالا تور خاورمیانه برگزار کرده و قرار است در یک روز هم با اماراتی‌ها و هم با سعودی‌ها دیدار داشته باشد.

براساس گزارش نیویورک‌تایمز، پوتین در روز پنجشنبه یعنی یک روز پس از سفر خود به خاورمیانه، در مسکو، میزبان سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران خواهد بود.

همه این دیدارهای مهم منطقه‌ای در شرایطی صورت می‌گیرد که هنوز شاهد تنش‌های جنگ حماس و اسرائیل در منطقه هستیم.

مقامات روسی گفته‌اند که دیدار پوتین با محمد بن سلمان، شاهزاده سعودی‌ها با هدف بهبود روابط دوجانبه، پیگیری ثبات قیمت نفت و همچنین برخی امور خارجه صورت می‌گیرد.

بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند در شرایطی که زمزمه‌های قطع کمک‌های آمریکا به اوکراین به گوش می‌رسد، احتمالا عربستان قصد دارد نقش میانجی را ایفا کند و مسیری فراهم آورد تا میان روسیه و اوکراین صلح برقرار شود.

البته، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین اصرار دارد که هنوز از طرف متحدان غربیِ خود در زمینه صلح، تحت فشار قرار گرفته، هرچند حرف‌هایی همیشه به گوشش رسیده است.

از آن‌جا که ضدحمله اوکراین دستاوردی به همراه نداشت و در حال حاضر بحث قطع کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین بسیار داغ شده، بسیاری از تحلیل‌گران بر این باورند که احتمالا روسیه و اوکراین قرار است در افقی نه چندان دور، به توافق صلح دست پیدا کنند و ممکن است دیدار پوتین با بن سلمان هم در همین راستا باشد.

در این ویدیو به بررسی سفرهای پیش روی پوتین پرداخته‌ایم و توضیح داده‌ایم که در ادامه این سفر باید در انتظار چه چیزهایی باشیم.