به گزارش اکوایران، دو مقام اسرائیلی گفتند که انتظار می‌رود فرمانده ارشد نظامی ایالات متحده مسئول در خاورمیانه روز پنجشنبه به اسرائیل برود تا در مورد حمله احتمالی ایران و گروه‌های متحد آن با اسرائیل هماهنگی کند.

به نوشته اکسیوس، ژنرال اریک کوریلا، فرمانده فرماندهی مرکزی ایالات متحده، قرار است با یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل و مقامات ارشد ارتش اسرائیل دیدار کند.

مقامات اسرائیلی می‌گویند که برای حمله مستقیم احتمالی بی سابقه از خاک ایران با استفاده از موشک‌های بالستیک، پهپادها و موشک‌های کروز علیه اهداف اسرائیلی آماده می‌شوند.

به گفته مقامات، در چنین سناریویی، اسرائیل با حمله مستقیم به ایران مقابله خواهد کرد.

مقامات هر دو طرف به اکسیوس گفتند: مقامات ایالات متحده و اسرائیل در سطوح بالا در چند روز گذشته برای آماده شدن برای پاسخ ایران صحبت کرده اند.

گالانت روز دوشنبه با لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده درباره تهدیدهای ایران صحبت کرد. به گفته یک مقام رسمی، ران درمر، وزیر امور استراتژیک اسرائیل روز سه شنبه با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا تماس گرفت.

متیو میلر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت، بلینکن روز چهارشنبه با گالانت گفت و گو کرد و «حمایت ایالات متحده از امنیت اسرائیل را تکرار کرد و تصریح کرد که ایالات متحده در برابر هر گونه تهدیدی از سوی ایران و دستیارانش در کنار اسرائیل خواهد ایستاد.»

یک مقام ارشد اسرائیلی گفت که اسرائیل از ایالات متحده خواسته است که با ارسال پیام‌های هشدار خصوصی و عمومی به ایرانی‌ها و نمایش نیروی خود در منطقه به محدود کردن واکنش ایران کمک کند.

این مقام اسرائیلی گفت: اسرائیل و ایالات متحده همچنین در روزهای اخیر در حال هماهنگی برای دفاع هوایی و موشکی مشترک در منطقه پیش از حمله احتمالی ایران بوده‌اند.

وزارت امور خارجه ایران اعلام کرد وزرای امور خارجه عربستان، امارات، قطر و عراق امروز تلفنی با وزیر امور خارجه ایران گفت‌وگو کردند و درباره تنش‌های منطقه‌ای صحبت کردند.

یک منبع آگاه گفت که وزرای خارجه عرب پس از دریافت تماس از سوی برت مک گورک، با همتای ایرانی خود صحبت کردند که از آنها خواسته بود پیامی را به ایران در مورد نیاز به تنش‌زدایی برسانند.