به گزارش اکوایران، سناتور میت رامنی در مصاحبه‌ای با ام‌اس‌ان‌بی‌سی گفت که بایدن، باید رئیس جمهور سابق، ترامپ را عفو می‌کرد.

رامنی، یکی از منتقدان سرسخت ترامپ، قبلا از دفتر دادستان منطقه منهتن به دلیل طرح اتهامات علیه ترامپ انتقاد کرده و گفته بود که رأی‌دهندگان آمریکایی «در نهایت در مورد آینده سیاسی رئیس جمهور سابق قضاوت خواهند کرد.»

به گزارش آکسیوس، ترامپ در چهار کیفرخواست جنایی علیه خود با ۸۸ اتهام مواجه است. او در حال حاضر در نیویورک به اتهام جعل سوابق تجاری برای پنهان کردن رابطه جنسی ادعایی قبل از انتخابات 2016 محاکمه می‌شود.

رامنی به استفانی رول از ام‌اس‌ان‌بی‌سی گفت: «شاید شما با این موافق نباشید، اما اگر من رئیس جمهور بایدن بودم، زمانی که وزارت دادگستری کیفرخواست صادر کرد، بلافاصله او را عفو می‌کردم. من رئیس جمهور ترامپ را عفو می‌کردم.»

رامنی گفت که عفو ترامپ باعث می‌شد که بایدن فردی بزرگ و شخصی باشد که او را عفو کرده است.

او همچنین گفت که کیفرخواست‌های ترامپ «قبل از انتخابات حل نمی‌شود» یا «قبل از انتخابات تأثیری نخواهد داشت.»

رامنی در ادامه گفت: «صادقانه بگویم، کشور نمی‌خواهد رئیس‌جمهور سابق را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.»

به گزارش ان‌بی‌سی نیوز، رامنی از همکاران جمهوری‌خواه خود که در روزهای اخیر برای حمایت از ترامپ به دادگاه منهتن آمده‌اند نیز انتقاد کرد.

مایک جانسون، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، بایرون دونالدز، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا و سناتور جی‌دی ونس و سایر نامزدهای معاونت ترامپ از جمله داگ بورگوم فرماندار داکوتای شمالی نیز در این مراسم حضور داشتند.

رامنی به ان‌بی‌سی نیوز گفت: «فکر می‌کنم این یک ایراد خیلی بزرگ و وحشتناک است که کشور ما شاهد حمله به سیستم حقوقی باشد. این یک اشتباه بزرگ است.»