عصر دیروز یکشنبه 30 اردیبهشت ماه، بالگرد حامل رئیس جمهور در پی شرایط نامساعد آب و هوایی، دچار سانحه شد. 

ابراهیم رئیسی دیروز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت به همراه همتای آذربایجانی خود -الهام علی‌‌اف- در محل احداث سد مشترک قیز قلعه‌سی در نقطه صفر مرزی، بر روی رودخانه ارس، حاضر شده بود.

احمد وحیدی، وزیر کشور در گفت‌وگو با صداوسیما اعلام کرده بود رئیس جمهوری و همراهان با چند فروند بالگرد در مسیر برگشت بودند که یکی از بالگردها -هلی‌کوپتر حامل رئیس‌جمهوری، وزیر خارجه، استان‌دار و امام جمعه آذربایجان شرقی به همراه محافظان- مجبور به فرود سخت شد.

آن طور که خبرگزاری ایسنا گزارش داده درپی این حادثه و در حالی که شرایط جوی محدوده وقوع حادثه بسیار نامساعد، همراه با بارش باران و مه شدید بود، صدها امدادگر از سوی جمعیت هلال احمر و همچنین نیروهای نظامی به محل اعزام شده و عملیات جستجو برای یافتن بالگرد آغاز شد و به سرعت امکانات و تجهیزات امدادی نیز به محل اعزام شده و مورد استفاده قرار گرفت. حتی برخی از کشورها همچون ترکیه، روسیه و ... نیز به شکل داوطلبانه آمادگی خود برای مشارکت در عملیات جستجو را اعلام کرده و در آن مشارکت داشتند.

سرانجام بعد از گذشت حدود ۱۵ ساعت جستجو در این محل و به رغم وجود مه شدید، بارش باران و تاریکی هوا امدادگران جمعیت هلال احمر موفق به شناسایی محل سقوط این بالگرد در منطقه‌ای به نام «طویل» شدند. پس از آن نیز تیم‌های امدادی و نظامی در محل حاضر شده و اقدامات خود را آغاز کردند.  

اما با رسیدن به محل حادثه مشخص شد که تمامی سرنشینان از جمله آقای رئیسی رئیس جمهور کشور  و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه،  حجت الاسلام سید محمدعلی آل‌هاشم امام جمعه تبریز و مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی همگی به شهادت رسیدند.