به گزارش اکوایران، روز یکشنبه (27 آذر) برخی بازیگران ارزی انتظار داشتند رشد سریع دلار در روز ابتدایی هفته با سرعت آرام‌تری ادامه پیدا کند؛ با این حال، چنین اتفاقی رخ نداد و حتی اسکناس آمریکایی به آرامی بخشی از ارزش خود را از دست داد.

بخش زیادی از فعالان افت دلار در روز گذشته را مرتبط به عرضه قابل توجه بازارساز می‌دانستند. در کنار این، برخی فعالان باور داشتند که بازار به طور موقت امنیتی شده و بخشی از معامله‌گران ترجیح می‌دهند در شرایط کنونی اقدام به خرید و فروش ارز نکنند.

دیروز اعلام شده بود که بخشی از معامله‌گران فردایی به دلیل ایجاد اخلال در بازار ارز دستگیر شده‌اند. در این میان، شماری از فعالان نیز عنوان می‌کنند که ایران ممکن است طی روزهای آتی در برابر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مقداری انعطاف‌پذیری نشان دهد و به همین دلیل برخی معامله‌گران ترجیح می‌دهند در قامت خریدار حاضر نشوند.

این اظهارنظرها می‌تواند کار را برای افزایشی‌های بازار ارز دشوار کند. با این حال، تحلیلگران فنی باور دارند تا زمانی که اسکناس آمریکایی بالای مرز 38 هزار و 800 تومان قرار دارد، اوضاع بازار بیشتر به سود افزایشی‌ها خواهد بود و بخشی از معامله‌گران خریدهای ارزی را ادامه خواهند داد.