روند نوسانی روزهای قبل در بازار امروز هم ادامه داشت . قیمت دلار در تهران کانال عوض کرد. اکثر معامله گران درباره دلایل افزایش امروز تاکید داشتند که این، ادامه روند گذشته است. 

بحث لیدری هنوز در بازار داغ است.  در برنامه کف بازار دیروز اشاره کردیم که بین معامله گران درباره لیدر اختلاف نظر وجود دارد و تا بحال از سه لیدر در بازار رونمایی شده است.امروز در بازار شایعه بود که صرافی ها عرضه دلار مسافری رو قطع کرده اند/ به همین دلیل افرادی که به دلار نیاز داشتند، به سبزه میدان مراجعه کردند. و همین اتفاق موجب افزایش تقاضا در بازار شد.

پیش بینی تورمی مرکز پژوهش های مجلس هم، امروز بینی معامله گران دست به دست شد. رقم پیش بینی تورم سال بعد، شاغولی برای معامله گران در قیمت واقعی دلار در  1402  شده است.از نگاه افرادی که دنبال دلیل گرانی امروز دلار میگشتند، افزایش تقاضا بعد از قطع عرضه ارز مسافرتی و انتظارات منفی ناشی از تورم سال آینده دلیل نوسال امروز معرفی شد.

در ابتدای نیمه دوم بازار، در بین معامله گران پیام هایی مبنی بر پایین آمدن کرکره ربع سکه بورسی رد و بدل میشد، با استناد بر اینکه تا زمان ارسال پیام،اطلاعیه ای از معاملات ربع سکه در بورس کالا منتشر نشده است.در حالیکه که این خبر باعث ایجاد رفتارهیجانی در بازار شده بود، اهل فن میگفتند زمان عرضه به پایان رسیده است.

در بازار سکه هم، قیمت سکه امامی بالا رفت و حتی برخی از پیشروی قیمت تا مرز 23 خبر میدادند. برخی معامله گران مدعی بودند، سکه امامی در بازار نبود.

درباره آینده بازار چشم معامله گران به فردا دوخته شده است. از دید آنها فردا به دو دلیل روز مهمی برای بازار محسوب میشود:

دلیل اول این است که پنجشنبه، آخرین روز کاری بازار ارز در دی ماه است،  بنابراین بسیاری از تسویه ها باید فردا انجام شوند.دلیل دوم به نشست پارلمان اروپا برمی گردد. اگر پارلمان اروپا، فردا تصمیمی علیه روند احیای برجام نگیرد، روند بازار معکوس خواهد شد.

البته طیف خوش بین با استناد به صحبت های جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، امیدوار بودند تصمیمی علیه سپاه هم اتخاذ نشود، اما حدود ساعت 18:30 عصر دیروز، دفتر لندن ایرنا خبر داد نمایندگان پارلمان اروپا، روز چهارشنبه در بدعتی خطرناک، به متمم پیشنهادی برای شناسایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی اتحادیه اروپا رای مثبت دادند. ایرنا تعداد موافقان طرح را 598 نفر اعلام کرد.

نکته امروز بازار ارز، تغییر الگوی معاملاتی است . خرید و فروش معامله گران امروز به صورت دمو انجام شد. الگوی دمو، یک الگوی کپی شده از حساب دموی فارکس است که به صورت آزمایشی انجام میشود. به گفته معامله گران، الگوی دمو مانند مانورهای نظامی و نبرد با دشمن فرضی است. به عقیده آنان در بازار فعلی باید آزمایشی و به دور از سود و زیان واقعی معامله کرد تا با چم و خم وضعیت جدید آشنا شویم. برای همین، اکثرا آزمایشی و بدون اینکه ریالی در میان باشد، خرید و فروش انجام شد.