به گزارش اکوایران، دلار هرات روز دوشنبه افزایش پیدا کرد و به مرز 52 هزار تومان رسید. این افزایش از کف 51 هزار و 200 تومان دوامی نداشت و در معاملات پشت خطی روز سه‌شنبه تا 51 هزار و 600 تومان پایین آمد.

فنی‌های بازار معتقدند تا قیمت دلار زیر سطح مقاومت 52 هزار تومان باشد نمی‌توان گفت 51 هزار و 200 تومان کف است و دلار می‌تواند برای کف‌زنی جدید تلاش کند. از نظر آن‌ها تا قیمت دلار به بالای مرز مقاومت 52 هزار و 200 تومان تثبیت ندهد همچنان روند نزولی خواهد بود.

با این حال عده‌ای با اشاره به این موضوع که نرخ از خرداد 1401 وارد یک کانال صعودی شده و همچنان در این روند صعودی قرار دارد، معتقدند که نرخ پس از آزادسازی پول‌های بلوکه‌شده خودرو در این کانال پیشروی خواهد کرد. هم‌اکنون نرخ نزدیک کف این کانال در حال نوسان است اگر کف این کانال هم از دست برود می‌توان شاهد فشار فروش باشیم.

در بازار ارز همچنان خبر سفر سلطان عمان به ایران دست به دست می‌شود؛ اما علاوه بر این خبر پولیتیکو در روز سه‌شنبه مدعی شده بود که در مذاکرات احیای برجام پیشرفت‌هایی حاصل شده است. همچنین گفته می‌شد جلسه توجیهی و محرمانه تیم دیپلماتیک بایدن برای سناتورها در مورد ایران هم در روز سه‌شنبه بود اما طبق خبرهای تکمیلی که در بازار دست به دست می‌شد، اعضای کنگره آمریکا به شدت با ادامه مذاکرات با ایران مخالف بوده‌اند و مانع ارسال پیام بایدن در روز گذشته به ایران شدند. 

اما بازار ارز از لحاظ بنیادی معتقد است که طی روزهای آینده این بازار با خبرها نوسان 1000 تومانی خواهد داشت.