به گزارش اکوایران، قیمت سکه امامی شب گذشته‌ در معاملات پشت خطی در محدوده سقف مقاومتی ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان قرار گرفت و در این محدوده به فروش رسید.

به نظر می‌رسد یکی از دلایل عقبگرد سکه امامی و پایین آمدن حباب آن ناشی از پمپاژ اخبار سیاسی و کاهش هراس برخی از معامله‌گران نسبت به احتمال صدور قطعنامه علیه ایران باشد.

برخی از معامله‌گران‌ باور دارند که اگر سکه‌بازان به اخبار سیاسی مانند روز قبل خوش‌بین باشند، احتمال صعود چشمگیر قیمت سکه امامی دشوار است.

دیروز قیمت دلار برای مدتی مرز حمایتی ۵۰ هزار و ۷۰۰ تومان را از دست داد؛ با این حال دوباره به این محدوده برگشت. برگشت دلار به مرز حمایتی یاد شده دل سکه‌بازان افزایشی را تا حدودی قرص کرده و معتقدند این سقف برای بازار سکه اهمیت بالایی دارد.

از نگاه آنها در صورتی که پای سکه‌بازان دوباره سُر بخورد، احتمال برگشت تا کف محکم  ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان محتمل می‌شود.

با این حال اگر در روز جاری مرز ۲۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان حفظ شود، دو مرز مهمی که سکه‌بازان افزایشی پیش رو خواهند داشت، کانال ۳۰ میلیون و محدوده ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود.

یکی از نکات مهم برای سکه امامی، کاهش حباب آن است. شب گذشته حباب سکه نزدیک به 4 درصد افت کرد و بخشی کوچکی از هیجان افزایشی این فلز گرانبها تخلیه شد.

بررسی معاملات بازار شبانه نشان می‌دهد حباب سکه امامی محدوده ۲۶ درصد را لمس کرده است. به نظر می‌رسد سکه‌بازان تنها با کاهش امید نسبت به افزایش قیمت در موقعیت فروش قرار گرفته‌اند.

البته همین حباب سکه هم هنوز سنگین است و در صورتی که قیمت دلار در روز جاری افزایش پیدا کند، قیمت سکه نیز ظرفیت کاهش بیشتر را خواهد داشت.

حباب سکه 17 خرداد