به گزارش اکوایران، قیمت دلار برای سومین روز متوالی در کانال 48 هزار تومان بسته شد. دلار هرات در 48 هزار و 600 تومان آغاز به کار کرد و با نوسان رفت و برگشتی در همین قیمت بسته شد.

روز چهارشنبه دامنه نوسان کوتاه شده بود و معامله‌گران می‌گفتند با وجود سیل اخبار حول توافق موقت، قیمت دلار کاهش نیافت. عمده خبرها در مورد دیدار علی باقری با انریکه مورا در قطر و سفر امیرعبدالهیان به کشورهای حاشیه خلیج فارس و در مجموع حول توافق هسته‌ای و مذاکرات هسته‌ای بود.

در معاملات چهارشنبه قیمت تتر هم با کاهش، کانال 49 هزار تومان را از دست داد و با قیمت دلار در تهران و هرات هم‌کانال شد. 

عده‌ای از معامله‌گران می‌گفتند بازار به دنبال عمل و واقعیت است. از نظر آن‌ها صِرف خبر با ریزش قیمت دلار از مرز 52 هزار تومان تا کانال 46 و برگشت به 49 و 48 هزار تومان پیشخور شده است. این دسته معتقدند تبادل زندانی‌ها و آزادسازی پول های بلوکه شده ایران دو موضوعی هستند که می‌توانند اولین سوخت‌های کاهش باشند و قیمت دلار را به کف 47 هزار و 600 تومان برساند. 

در روز چهارشنبه اکثر معامله‌گران توصیه به خرید دلار نمی‌کردند و می‌گفتند تا زمانی که قیمت زیر 49 هزار و 600 تومان باشد باید به سمت کف حرکت کند. اولین سطح حمایتی کاهشی 48 هزار و 300 تومان و حمایت مهم بعدی در سر راه کف 46 هزار و 700 تومان قرار دارد 47 هزار و 700 تومان است. این دسته می‌گویند احتمالا قیمت دلار در روز پنجشنبه قبل از بسته شدن بالایی بزند و سپس تا تسویه کاهش داشته باشد.

سقف روزانه قیمت دلار هرات مرز 49 تا 50 هزار تومان است؛ اما افزایشی‌های بازار به دنبال یک خبر منفی هستند تا نوسان بالایی بدهند. علاوه بر این، آن‌ها می‌گویند در اوج نخرید، شما بخرید.

تکنیکال‌کاران معتقدند روند میان‌مدت قیمت دلار در نیمه اول تیر مشخص خواهد شد.