به گزارش اکوایران، برخی از معامله‌گران شب گذشته مدعی بودند که قیمت سکه امامی در معاملات پشت خطی به مسیر کاهشی روز یکشنبه ادامه داد و بر روی پله ششم کانال ۲۷ میلیون تومان قرار گرفت.

به عقیده آنها قیمت دلار هم دیشب از کانال ۴۹ هزار تومان فاصله گرفت و زیر مرز حمایتی ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش رسید. این قیمت در واقع نسبت به عصر دیروز بین ۲۵۰ تومان تا ۳۵۰ تومان کاهش را نشان می‌دهد.

بازار جهانی طلا هم روز گذشته تعطیل بود اما قیمت اونس طلا‌ور محدوده ۱۸۹۰ دلار متوقف شده بود.

فعالان بازار اعتقاد دارند روند کاهشی قیمت دلار در روز‌های گذشته در کنار بی پولی آخر ماه در روی بازار سکه اثر گذاشته و همین مساله باعث شده خریداران سکه غیب شوند‌.

تکنیکالیست ها باور دارند سکه در حال حاضر در محدوده حساسی قرار دارد و در صورتی که فشار فروش در بازار زیاد شود این فرضیه وجود دارد که سکه مرز حمایتی نیمه کانال ۲۷میلیون تومان و در نهایت مرز روانی ۲۷ میلیون تومان را تست خواهد کرد.

با این حال اگر در روزهای آتی قیمت طلا و دلار آرایش صعودی به خود بگیرند و یا بازار یا خبر جدید و قوی روبرو شود در این صورت احتمال جان گرفتن بازار سکه وجود دارد.

قیمت واقعی هر قطعه سکه امامی در شرایط فعلی ۲۱ میلیون و ۶۸۸ هزار تومان است که نسبت به قیمت نقدی در بازار ۵ میلیون و ۹۱۱ هزار تومان فاصله را نشان می دهد.