به گزارش اکوایران، قیمت دلار امروز دوشنبه 6 شهریور ماه در  بازار ارز  تهران نوسان کاهشی را ثبت کرد. اسکناس آمریکایی که عصر دیروز در محدوده 49 هزار و 100 تا 49 هزار و 300 تومان معامله شده بود، امروز تا مرز 49 هزار تومان پایین آمد. 

بررسی هسته مرکزی  بازار ارز  تهران نشان می دهد که در 15 روز گذشته  قیمت دلار در یک محدوده خاص نوسان رفت و برگشتی را ثبت کرده است.

تکنکالیست‌ها می‌گویند حمایت محدوده 48 هزار و 600 تومانی به قدری محکم شده که با نزدیک شدن دلار به این مرز فشار خریداران به بازار زیاد می‌شود و اسکناس آمریکایی به بالا برمی‌گردد.

 از سوی دیگر و در نقطه مقابل‌، مقاومت ۴۹ هزار و ۳۰۰ تومانی به طلسمی سخت تبدیل شده که دلار با برخورد به آن به عقب برمی‌گردد و فشار فروش زیاد می شود. 

در هرات هم  قیمت دلار در شروع معاملات نقدی امروز نسبت به عصر دیروز تقریباً رنج بود و در حول و حوش 49 هزار و 100 تومان قرار داشت. اما در نیمه ظهر امروز فشار فروش در بازار هرات زیاد شد و اسکناس آمریکایی کانال 49 هزار تومان را از دست داد. طبق ادعای معامله گران،  قیمت دلار  در هرات در زمان نگارش این گزارش، 48 هزار و 850 تومان بود که نسبت به روز یکشنبه 250 تومان کاهش را نشان می‌دهد. 

از سوی دیگر نرخ حواله درهم امروز در همان محدوده روز قبل یعنی 13 هزار و 500 تومان تا 13 هزار و 540 تومان به فروش رسید. 

در بازار امروز اظهارات حسین امیرعبداللهیان، وزیر امروز خارجه ایران مورد توجه عده‌ای از بازیگران ارزی قرار گرفت. وزیر امور خارجه با بیان اینکه پول بلوکه‌ شده‌ای در هیچ کشوری نداریم، گفت: «می‌توانیم از دارایی‌هایی که در اختیار داریم، استفاده کنیم.» آزاد سازی ارزهای بلوکه شده یکی از خبرهای مهمی است که در هفته‌های گذشته موجب احتیاط نسبی معامله‌گران دلار شده است.  

 از سوی دیگر در بازار رسمی امروز، قیمت دلار در مرکز مبادله ارز و طلا امروز یک تغییر جزئی دیگر را به ثبت رساند. قیمت دلار امروز دو‌شنبه ششم شهریور ۱۴۰۲ در مرکز مبادله ارز و طلای ایران، با کاهش نامحسوس تک تومانی نسبت به روز قبل در سطح 41 هزار و 290 تومان قرار گرفته است.

همچنین قیمت یورو امروز با افزایش جزیی 11 تومانی نسبت به روز گذشته در سطح 44 هزار و 586 تومان قرار گرفته است.

در همین راستا، قیمت درهم امارات نیز با رقم 11 هزار و 243 تومان بر تابلو درج شده است؛ یعنی دقیقاً با قیمت دیروز برابر است.

نرخ حواله دلار، حواله یورو و  حواله درهم  نیز در این مرکز به ترتیب 37 هزار و 536 تومان، 40 هزار و 532 تومان و 10 هزار و 221 تومان درج شده است.

قیمت انواع ارز در سایت کانون صرافان امروز با کاهش درهم و دلار و افزایش یورو همراه شده است.قیمت دلار امروز ‌دوشنبه ششم شهریور ۱۴۰۲، به‌صورت توافقی در سایت کانون صرافان ایرانیان (تا ظهر امروز)، با کاهش تک تومانی نسبت به روز گذشته بطور میانگین 41 هزار و 289 تومان اعلام شده است.

در همین سایت، برای قیمت یورو توافقی امروز با افزایش 11 تومانی نسبت به روز گذشته، رقم میانگین 44 هزار و 585 تومان درج شده است.

قیمت طلا 18 عیار در بازار امروز نسبت به روز قبل تقریبا 6 هزارتومان پایین آمد و در محدوده 2 میلیون و 311 هزار و 200 تومان به فروش رسید. 

قیمت سکه  امامی هم که روز گذشته 100 هزار تومان گران شده بود در بازار امروز 100 هزار تومان ارزان شد و بر روی 27 میلیون و 800 هزار تومان قرار گرفت.