به گزارش اکوایران، قیمت سکه امامی در دومین روز هفته در سراشیبی قرار گرفت. فلز زرد رنگ داخلی از همان ساعات اولیه شروع به کار معاملات کانال ۲۹ میلیون تومان را از دست داد و با کاهش تقریبا ۱۵۰ هزار تومانی بر روی ۲۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان قرار گرفت. در واپسین لحظات کاری بازار سکه، این فلز گران بهای داخلی در حدود ۲۸ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین طبق ادعای سکه بازان در پشت خط یکشنبه شب هم کمتر کسی تمایل به خرید سکه داشت و قیمت آن بر روی پله نهم کانال یاد شده بسته شد.

این کاهش قیمت در حالی است که برخی‌ها مدعی هستند اثرگذاری اخبار جنگ حماس و اسرائیل برروی بازار تا حدودی کمتر شده است. با این حال عده‌ای دیگر می‌گویند مهم‌ترین خبر برای بازار طلا و سکه جنگ اخیر در نوار غزه است.

در روز یکشنبه یک خبر به بازار آمد مبنی بر اینکه آکسیوس از طرح پیشنهادی برای مبادله اسرا میان اسرائیل و حماس خبر داده است. خبری که می‌توانست بازارها را تحت تاثیر قرار دهد. اما در ادامه رویترز گزارش داد حماس مذاکرات تبادل اسرا با اسرائیل را متوقف کرده است.

از نظر تحلیل‌گران فنی قیمت طلای آب‌شده می‌تواند با کاهش به سمت محدوده حمایتی خود یعنی 10 میلیون و 350 هزار تومان برود که اگر زیر عدد تثبیت دهد در حوالی 10 میلیون و 200 هزار تومان هم یک گپ دارد و آن‌جا می‌تواند آن را پر کند. اما آن چیزی که جلوی کاهش طلا را می‌گیرد واگرایی مثبت و اشباع فروش است. به عقیده معامله‌گران این واگرایی می‌تواند تمام فروش‌ها را ببندد و آن‌جاست که می‌بینیم که کلی آدم جا مانده‌ از بازار داریم. 

برخی پیش‌بینی می‌کنند در روزهای دوشنبه قیمت در بازار ارز و سکه طی چهار هفته گذشته کاهشی بوده و این دوشنبه هم این روند می‌تواند تکرار شود. البته که بازار ملزم به تکرار روند نیست.

در شرایط کنونی فنی‌کارها می‌گویند که سکه امامی در بازار امروز دوشنبه ۲۲ آبان، مرز مقاومتی ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و پس از آن مقاومت ۲۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان را پیش‌روی خود دارد. از سوی دیگر مرز حمایتی ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برای سکه‌بازان مهم است که اگر شکسته شود احتمال عقب‌نشینی تا نیمه کانال ۲۸ میلیون تومان محتمل خواهد بود.

حباب سکه امامی 22 آبان